Casper Nirvana H36 sürücü yükleme sonrası siyah ekran

aspergillus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. H36 model kodlu Casper nirvana notebook'umda Ati HD5650 ekran kartı bulunmaktadır. AMD'nin sitesinden indirdiğim guncel drıver'lar sanırım bılgısayarın modelı ıle uyuşmuyor ve siyah ekran almama neden oluyor. (Halbuki doğru yönergeleri takip ederek olması gereken sürücüyü indiriyorum) Bilgisayar Windows açılış sesinin geldiği yerden itibaren siyah ekranda kalıyor. Nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. Güncellememe yardım eder misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sürücü uyumu sorunu olduğunu sanmıyorum. Eski sürücüyü de denesiniz bu sorun oalcaktır zira bu genelde ekran kartı arızasına işarettir. Sürücü, ekran kartının devreye girmesini sağlayan yazılımdır. Arızalı kart devreye girince bu tür sorun olabilir.

Yüklemeniz gereken sürücü budur bu arada:

Legacy

16.2.1 Beta.

Bunun sürücü uyumu sorunu olduğunu sanmıyorum. Eski sürücüyü de denesiniz bu sorun oalcaktır zira bu genelde ekran kartı arızasına işarettir. Sürücü, ekran kartının devreye girmesini sağlayan yazılımdır. Arızalı kart devreye girince bu tür sorun olabilir.

Yüklemeniz gereken sürücü budur bu arada:

Legacy

16.2.1 Beta.

Recep bey ilginiz için tesekkur ederim. Ama malesef eski sürücüyü denediğimde bu sorun olmuyor. Notebooku aldığımda verilen driver cd'sinin içinde bulunan sürücüyü yukledigimde gayet normal bir sekilde bilgisayar açılıyor. Aygit yöneticisinde de sürücü ve kart normal şekılde görünüyor. Ama guncellemeye çalıştığımda ise ilk mesajda bahsettigim siyah ekran hatasini aliyorum.
Not: Zaten attiginiz linkteki driver ile guncelleme yapmaktayim

Casper'da bu tarz sorunlar olabiliyor. BIOS güncellemesi ile bu sorun çözülüyor genelde. Bir BIOS güncellemesi yapın, tabi bulabilirseniz.

BIOS güncellemesini yapınca direk güncellemeleri yapabilecek miyim ? Mesela ayrica Windows 8'e yükseltmeme gerek kalmadan. Veya herhangi başka bir değisiklik yapmadan.

Büyük ihtimal ile sorun çözülecektir. Ayrıca Windows 8.1'e temiz kurulum yapsan daha iyi olur.
Korkum şu. Windows 8.1 e yükseltince diğer driverlardan nasil edinecegim ? Bendeki cd'de Windows 7 driverlari var. Mesela windows 8.1 kurulumundan sonra wi fi 'a direk bağlanmam gerekli ki internete erişeyim. Bunun icin de driver gerekli diye düşünüyorum.

Büyük ihtimal sorun olmaz, sorun olursa ben gerekli driverleri veririm size. Bu arada CD'den driver kurma devri çoktan bitti :)
Büyük ihtimal sorun olmaz, sorun olursa ben gerekli driverleri veririm size. Bu arada CD'den driver kurma devri çoktan bitti :)
Tamam ben buraya yazarim. Siz sağlarsınız da cok sevinirim. Ama anlamadığım Windows 7 kullansam bu ekran kartı sorunum cözüllmeyecek mi ? Şart mi yani bu ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı