Casper Nirvana HD 6610M Ekran Kartını Yenileme

poppolouse

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size birkaç sorum olacak. Başlamadan önce yardım edenlere veya etmeye çalışanlara şimdiden teşekkür ederim.

1-) Bir Casper Nirvana Notebook sahibiyim. Keşke almasaydım, çok pişmanım. Herneyse notebookumda 2 ekran kartı var birisi Intel HD Graphics 3000 biriside AMD Radeon HD 6610M. İlk aldığım zamanlarda bilgisayar uzay makinesi gibiydi. Şimdi çöp oldu resmen. Neden bilmiyorum ama eskiden high ayarlarda oynadığım oyunları şimdi low ayarlarda zar zor oynayabiliyorum. Bazen 30 fps bile alamıyorum. Bildiğim kadarıyla ekran kartının performansı zamanla düşüyor ama bu kadar çok düşmesi normal mi? Bunun sebebi ne olabilir?

2-) Eğer ekran kartının performansı yükselmeyecek yani düzeltemeyeceksem aynı ekran kartının yenisini satın alıp şimdiki ile değiştirebilir miyim? Ayrıca ekran kartını alabileceğim bir yer gösterebilir misiniz?

3-) Ekran kartında performans düşüklüğü az enerji gelmesinden dolayı felan olabilir mi? Adaptör bozulmuşsa meselea.

Bu arada şunlarıda belirtmek isterim güncel driverlar kullanıyorum ve bilgisayarım ısınmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Isınma Casper' ların genel özelliğidir.
2- Değiştirilemez 6610 anakarta entegredir.
3- Bataryadayken harici ekran kartını devreye sokup deneyin birde sonrada şarjda deneyin adaptörün bozulacağını sanmıyorum. Ayrıca oyundayken MSI afterburner ile sıcaklıklara bakın ve bize SS atın. Umarım win10 kullanıyorsundur. Ve laptobuna bakım yaptırıyormusun 6 ayda bir? (Termal macun yenilemesi ve fan temizliği)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı