Casper Nirvana i7-2670QM, 6610M

Ahmet Ahmet

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhaba kolay gelsin. Ben bilgisayarı 5 ay önce aldım. Nasıl bir bilgisayar sizce ? Cevab verebilir misiniz mümkünse ? Kolay gelsin. Ben anlamam bilgisayar işinden aldım gitti zamanında yanlış mı doğrumu yaptım bilmiyorum.

İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 7 Home Premium
Sürüm 6.1.7601 Service Pack 1 Derleme 7601
Diğer İşletim Sistemi Açıklaması Kullanılamıyor
İşletim Sistemi Üreticisi Microsoft Corporation
Sistem Adı AHMETPC
Sistem Üreticisi Casper Bilgisayar Sistemleri A.S.
Sistem Modeli Casper Nirvana Notebook
Sistem Türü x64-based PC
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz, 2201 Mhz, 4 Çekirdek, 8 Mantıksal İşlemci
BIOS Sürümü/Tarihi Phoenix Technologies LTD 1.03.03.CAT2, 16.02.2012
SMBIOS Sürümü 2.6
Windows Dizini C:\Windows
Sistem Dizini C:\Windows\system32
Önyükleme Aygıtı \Device\HarddiskVolume1
Yerel Ayar Türkiye
Donanım Soyutlama Katmanı Sürüm = "6.1.7601.17514"
Kullanıcı Adı AHMETPC\AHMET
Saat Dilimi Türkiye Yaz Saati
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM) 8,00 GB
Toplam Fiziksel Bellek 7,85 GB
Kullanılabilir Fiziksel Bellek 4,51 GB
Toplam Sanal Bellek 15,7 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek 11,4 GB
Disk Belleği Dosyası Alanı 7,85 GB
Disk Belleği Dosyası C:\pagefile.sys

Birincil Adaptör
Grafik Kartı Üreticisi Powered by AMD
Grafik Yonga Seti AMD Radeon HD 6610M Graphics
Aygıt Tanıtıcısı 6742
Satıcı 1002

Alt sistem Tanıtıcısı 2393
Alt Sistem Satıcı Tanıtıcısı 1019

Grafik Veriyolu Kapasitesi PCI Express 2.0
Maksimum Veriyolu Ayarı PCI Express 2.0 x16

BIOS Sürümü 013.012.000.021
BIOS Parça Numarası BR041153.001
BIOS Tarihi 2011/06/16

Bellek Boyutu 1024 MB
Bellek Türü DDR3

MHz olarak Çekirdek Saati 450 MHz
MHz olarak Bellek Saati 800 MHz
GByte/s olarak Toplam Bellek Bant Genişliği 25,6 GByte/s

Aynı bilgisayar bende var :) Şimdiden söyliyim isinma sorunu ya var yada ortaya cikacak ve garantisini bozmamak icin göndermek zorunda kalacaksın.

Ayrica eski pc almışsin. Ben 1, 5 yildir kullaniyorum. Satma imkanınız varsa satin ve casper marka pc almayin.

Bu foruma göre işlemci haricinde çöp, gerçi oda eskiya neyse ama standart ev kullanıcısı için (oyun hariç) mükemmel alet, sorun yoksa kullanmaya devam et. Arkadaş gibi ısınma problemi yaşarsan ya servise gönder fan temizliği ve işlemci macunu değişimi yapsınlar yada bilene yaptırt.

Evet isinma sorunun olursa garantiye gonder ama gelmesi uzun sürebilir. Ben garantiye gonderdikten 27 gun sonra elime geçmişti. Oyun konusunda da seni uzebilir. Fakat Crysis 3'ü lowda 25-30 fps aciyor. Mucize :D

@Emou Arkadaşın imzasında boşuna "Casper Pişmanlıktır" yazmıyor. Yakında sorunlar çoğalacak ve aldığına pişman olacaksın. Keşke almadan önce bu forumda olsaydın. Acaba bilgisayarını kaç TL'ye aldın?

2200 demişlerdi 1700'e aldım. Bu kadar kötümü bu bilgisayar? Vay be i5 işlemcili diğer markaları sorduğumda bu fiyata diyorlardı ne diyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emou Arkadaşın imzasında boşuna "Casper Pişmanlıktır" yazmıyor. Yakında sorunlar çoğalacak ve aldığına pişman olacaksın. Keşke almadan önce bu forumda olsaydın. Acaba bilgisayarını kaç TL'ye aldın?

Dogru soyluyorsun. Ben isinma sorunundan cok çektim. Su anda işlemci kullanimini % 85'de tutuyorum ki isinip kapanmasin :) Garantiye gondermeden once bostayken 85 derece civarinda gezerdi. Baska bol bol sorunum da vardi.:D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı