Casper Nirvana laptop açılmıyor

Muhammedefey

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşımla akşam Casper Nirvana bilgisayarıma Windows 8 yükleyecektim. (Linux Mint yüklüydü). Windows 8'in yükleme ekranında bir hata oluştu ve yeniden başlatmak zorunda kaldım. Laptop açılır açılmaz otomatik olarak Boot menüsü önüme geldi. Ne yaparsam yapayım gitmedi.

Enter'a veya ESC'ye bastığımda direkt olarak hiçbir şey olmuyor gibi ekran 1 saniyeliğine gidiyor ve tekrar Boot menüsü karşıma çıkıyor. Yeniden başlatıp BIOS menüsüne girdim, pek bir sorun göremedim. Yeniden başlattım, bu sefer direkt açılmadı. Şarja takılıydı. Arkadaşım ile çözüm aradık ve bir çözüm bulduk. Laptopu şarjdan çıkarıp 30 saniye başlatma düğmesine basacaktık ve geri şarj kablosunu takıp çalıştıracaktık. İşe yaradı ama USB'de takılı olduğu için USB'nin resmen varoluşuna kadar sildi. USB'de içine disk yerleştirin hatası çıkıyordu.

Ben USB'yi düzeltmeye gittim ve o sırada da laptopu kapattım. USB'yi düzeltip geldim fakat bu sefer hiçbir şekilde laptop açılmıyordu. Birkaç tane daha çözüm bulduk ama onlar da işe yaramadı. (şarjı ve bataryayı çıkarıp 15 dakika bekleyip sadece şarjı takarak çalıştırmak falan). Bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim.

Son düzenleme:
Pcnin model bilgilerini tam olarak atabilir misin? Belki PCn Windows 8 desteklemiyordur?

Aynı laptop benim amcamda vardı PC açılırken önyükleyici hatası veriyordu çözümü şöyle yapıldı bilgisayarda HDD SSD takılıydı ve hata verme nedeni ise 2 sinede bir sistem kurulu olmasından dolayıydı
Birde Windows kurarken şunlara dikkat ettiniz mi?

sistem driverlarınız
kurulum ekranında hdd seçimi felan

ilk olarak bende sadece HDD var. Zaten sorunda Windows 8'in yükleme ekranındaki HDD seçme yerinde oldu. HDD'ye yükleyemiyordum Windows'u GPT olmadığı için olmuyordu. GPT yaptım bu sefer sadece hata kodu verdi. İnternette çözümü yoktu. Bende yeniden başlattım.
Aynı laptop benim amcamda vardı PC açılırken önyükleyici hatası veriyordu çözümü şöyle yapıldı bilgisayarda HDD SSD takılıydı ve hata verme nedeni ise 2 sinede bir sistem kurulu olmasından dolayıydı
Birde Windows kurarken şunlara dikkat ettiniz mi?

sistem driverlarınız
kurulum ekranında hdd seçimi felan
Çözüm nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı