Çözüldü Casper Nirvana laptop başlangıç ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

karaborsa1

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Casper Nirvana NB serisi. Format atıyorum, attıktan sonra ekran kartının sürücüsünü kuruyorum. Bu ekranda kalıyor ve hiçbir şey yapamıyorum.

image.jpg

Çözüm
Ekran kartının sürücüsünü kurmadan önce sorunla karşılaşmıyorsunuz sanırım. DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücüsü kaldırmayı dener misiniz? Daha sonra biraz daha eski bir sürücü kurmayı deneyebilirsiniz.
Bilgisayarım Casper Nirvana NB serisi. Format atıyorum, attıktan sonra ekran kartının sürücüsünü kuruyorum. Bu ekranda kalıyor ve hiçbir şey yapamıyorum.

Eki Görüntüle 920254
Klavyeden veya mouse'dan herhangi bir tuşa basınca size şifrenizi sormuyor mu? Yoksa sistem bu ekrana gelince komple mi donuyor?

Klavyeden veya Mouse'dan herhangi bir tuşa basınca size şifrenizi sormuyor mu? Yoksa sistem bu ekrana gelince komple mi donuyor?

Donuyor hiçbir işlem yapamıyorum.
HDD, SSD niz kaç yıllık ve modelini biliyorsanız yazar mısınız büyük ihtimalle diskten kaynaklıdır diye düşünüyorum.

SSD var 1,5 yıllık sanırım

Ekran kartının sürücüsünü kurmadan önce sorunla karşılaşmıyorsunuz sanırım. DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücüsü kaldırmayı dener misiniz? Daha sonra biraz daha eski bir sürücü kurmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm
DDU ile güvenli modda başlatması için bilgisayarın normal olarak açılması gerekmez mi? PC o ekranda donup kalmış hiçbir işlem yapılamıyor anladığım kadarıyla.
Ayrıca eski sürüm driver nasıl bulacak ?

DDU ile güvenli modda başlatması için bilgisayarın normal olarak açılması gerekmez mi? PC o ekranda donup kalmış hiçbir işlem yapılamıyor anladığım kadarıyla.
Ayrıca eski sürüm driver nasıl bulacak ?
Hocam bilgisayar başlarken F8'e basarsanız güvenli moda giriyor diye biliyorum.
Edit: Şimdi baktım da galiba bu özellik Windows 10'da kaldırılmış haklısınız hocam. Ayrıca güvenli moda girmek için bir başka yol ise bilgisayarın açılmasını 3 kere art arda önlemek imiş. (Bilgisayar açılırken gücünü kesmek gibi.)

Son düzenleme:
Hocam bilgisayar başlarken F8'e basarsanız güvenli moda giriyor diye biliyorum.
Edit: Şimdi baktım da galiba bu özellik Windows 10'da kaldırılmış haklısınız hocam. Ayrıca güvenli moda girmek için bir başka yol ise bilgisayarın açılmasını 3 kere art arda önlemek imiş. (bilgisayar açılırken gücünü kesmek gibi.)

Yok giriliyor güvenli moda hatta şu an güvenli moddan yazıyorum.

Hocam oldu ya sağ olun teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı