Casper Nirvana Mavericks kurulum sonrası Apple logosunda takılma

poyraz_42

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Uzmanı, Network Admin
Casper Nirvana Laptobum var.
  • Intel i7 4712-Mq işlemci
  • İntel HD 4600 Ekran kartım var.
Ancak kurulumu yaptıktan sonra HDD'den boot ettiğimde Apple simgesi geliyor. Sonrasında yuvarlak dönüyor öylece kalıyor. Clover ayarları vs herşey doğru ama Clover ayarını yaparken sanırım GPU ID kısmında bir sorun var. Videodaki değeri de girdim bir sonuç alamadım ne yapmalıyım :(

Maveriks kullanıyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
ID kısmında bir sorun var ama doğru ID yi burada bulamadım nasıl bulabilirim :S Bir de Onu devre dışı bırakyorum EDID ayarını nereden yapabilirim hangi kısmın altından ?

Yaptıklarım şunlar:
Clover dan Grafik ayarlarından Intel ınjected ı kaldırdım.
Sonra Fake ID kısmına 0x0160003 kodunu girdim
Daha sonra açılış konfiginin sonuna -v ekledim başlattım ama bluetooth error verdi bu kezde..

Sorunu bir çözebilir miyiz ki ? Laptobu yollucam yoksa :D

Sorunuma bir çare please mac os dan vazgeçmek istemiyorum :(

Yosemite kursam da aynı sorunu alır mıyım ?

Valla artık parasını vericem kurana daha ne diyem :)

Yok mu çözüm sorunuma :(

Senin sorunun USB içerisindeki clover ayarlarını kopyalamamışsın.
USB efi bölümünde Cloveri kopyala masaüstüne at.
FAKESMC kur.
HDD EFİ bölümündeki cloveri sil ve masa üstündeki Cloveri oraya kopyala sistemin sorunsuz açılacaktır.
Clover Configrator ile ayar yapmaya çalışma o zaman hep sorun alacaksın.

FakeSMC PC'ni Mac gibi görünmesini sağlayan dosyadır. bunu Multibeast içerisinden kuracaksın videoları izlersen hepsinde üstüne basa basa anlatılıyor.

Videoyu bende izledim ama dediğin şey anlatılmıyor hangi videoda izledin sen ?

Uğraşa uğraşa başka bir siteden yüklemeyi yaptım ekran kartımda da sorun yok ama Nvidia ekran kartımı nasıl aktif edebilirim ? Nvida
Gt840 M ekran kartım var ID konusunda yardımcı olabilir misiniz ? Patch olmadan yapabilir miyim ?

Merhaba ,
Bende de aynı bilgisayar var.Dün El capitan kurdum ıntel ekran kartını aktif yaptım fakat nvidia,ses ve wifi için çözüm bulamadım.Forumda bunlar OS x tarafından desteklenmediği için kullanılamayacağı yazılmış ama çözümü yok müdür ??

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı