Casper Nirvana MB55IN1-3 Ekrana Görüntü Gelmiyor

Grafipq

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Arkadaşım sinirlenip Vestel NB ONYX GAME adındaki laptopunu yerlere vurarak kırdı. Sonra bana parçalarını kullanabilirim belki diye verdi.
Vestel NB ONYX GAME 156XN-İ7363-F75-W8 Notebook
CASPER CMY.3632-8N35V-S
Ürün Kodu: 15010272
St Kodu: VMY 3632-8N35V-S
İşlemci: İntel Core I7 - 3632QM
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
Chip Set: Intel® HM76 Chipset
Ekran Kartı: 2 GB DDR3 Nvidia GT630M Optimus
Ram: 8GB DDR3 2x Elixir 4Gb 2Rx8 PC3-10600S-9-10-F2 1333
Sabit Disk: Kendi üzerinde bulunan disk hasar gördüğü için 500GB bir Sata HDD bağladım.
Ekran: HDMI üzerinden 23inç Philips Full HD harici monitör. (1366 x 768 piksel çözünürlükte kullanıyordum)
Multi Card Reader: Var
DVD : Yok
Kablosuz: Çalışıyor.

Ben laptop kasasının kırılan parçalarını temizledim. Anakartı gözle muayene ettikten sonra, darbelerin en çok ekran ve kasa tarafından emildiğini fark ettim. Anakartı bir bilgisayarcı arkadaşıma verdim. O birkaç düzeltme yaptı ve anakartı kendi yaptığım bir kutuya monte ederek masaüstü bilgisayarım yerine kullanmaya başladım.
Önce Windows 8 kurdum, sonra Windows 10 Pro kurarak bir hafta kadar kullandım.

Sorunum şu şekilde oluştu:
BIOS ekranında UEFI modunu etkinleştirip kaydedip yeniden başlattım. Ekran bir daha açılmadı. Kasanın üst kısmındaki kısayolların ışığı da yanmadı.
Güç düğmesine bastığımda:
Güç ışığı yanıyor. Hard disk ışığı 1 sn yanıyor sonra sönüyor. Hard disk çalışıyor(Sesinden bu çıkarımda bulunuyorum). İşlemci fanı dönüyor. Soğutucusu az çok ısınıyor.

Sorunu çözmek için şu adımları izledim:
BIOS ekranına girip düzeltmeleri yapmak istedim ancak ekrana hiçbir görüntü gelmediği için BIOS ekranının açılıp açılmadığını bilmiyorum.
Bu nedenle BIOS pilini çıkarıp BIOS'u fabrika ayarlarına döndürmek istedim. Bunu yaptım ama yine de BIOS ekranı veya ekran açılmadı.
Hard diski çıkararak bilgisayarı açtım yine ekrana görüntü gelmedi.
BIOS ekranını açmak için bilgisayar açılırken hızlıca F2 tuşuna basarak girmek istedim. ( Daha önce bu şekilde giriyordum) Olmadı.
Güç düğmesine bir süre basılı tutarak statik elektriği boşaltma eyleminde bulundum. Olmadı.
Ctrl+B tuşlarına basılı tutarak açmak istedim olmadı.
Açılışta Delete tuşuna sıkça basarak açmak istedim olmadı.
Monitörde sinyal olmadığı yazıyor.
RAM'leri çıkarıp tekrar taktım. Olmadı.
Kendi klavyesini takarak CTRL+F9 kombinasyonu ile monitörün açılmadığını varsayarak ikincil ekrana geçiş yapmak istedim olmadı.

BIOS güncellemesi ile belki düzeltebilirim diye düşünüyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum. Masaüstü bilgisayarımda Asus MaksimusII Formula anakart var. Onun BIOS'unu Windows üzerinden güncellemiştim. Ama çift BIOS var ve korkmadan yapabildim. Bu bilgisayarda hem güvenebileceğim bir BIOS dosyam yok hem de nasıl yapılacağını bilmiyorum.
Nette arayınca Casper MB45ii4 BIOS MB55IN1-3 BIOS.bin isimli bir dosya buldum ama sağlıklı bir dosya olup olmadığından emin olamadım.

Sizden ricam bu konuda bir fikri olan arkadaşımız var mı?
Bu bilgisayarı alışılmadık durumu nedeniyle servise de gönderemem. Bilgisayarcı arkadaşıma da ulaşamıyorum. Benim yapabileceğim bir şey var mı?
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

casper4.jpg

casper.jpg

casper3.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı