Casper Nirvana NB 15.6 ATI 5650 Mobility Radeon ekran kartı driver yükleyemiyorum

spacekangal

Femtopat
Merhaba,
Benim elimde eski bir Casper Nirvana NB 15.6 cn. DXL460B laptop var ve bu aralar bana lazım oldu, fakat formatlayıp Windows 7'den Windows 10'a geçirdikten sonra ekran kartı driverı'nı indiremiyorum. Ekran kartı ATI Mobility Radeon 5650. AMD'nin kendi sitesinden indirmeyi denedim ve bilgisayar resetlendikten sonra sürekli olarak açılmadan mavi ekran yemeye başladım. Daha sonra Casper'ın kendi sitesinde bu Driver'ı bulmaya çalıştım fakat bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit Home.

Mavi ekran, ekran kartınızın düzgün yüklenmediğine işarettir, genelde eski bilgisayarlarda bu kroniktir ilgilenilmediği için bu cihazlara güncelleme gelmez, ve haliyle sorunlar yaratır. Şimdi sorununuza gelirsek eğer Windows'a ulaşabilirseniz hızlı bir şekilde aygıt yöneticisine giripte AMD ekran kartınızı devre dışı bırakın, sonra bilgisayarınıza DDU indirin. Bu uygulamayı açtıktan sonra seçenekler kısmından en altta bulunan "başlangıçta güvenli mod mesaj kutusu göster" kutucuğunu işaretleyin ve uygulamayı kapatıp tekrar açın ve bilgisayarı güvenli modda başlatın. Ekran kartınızı DDU ile nasıl sileceğinizi içeren rehberler var yapmadan önce göz atın lütfen. Ekran kartınızı sildikten sonra aygıt yöneticisinden sistem aygıtları kısmında bulunan bütün cihazları tek tek elle güncelleyin. Bu işlemden sonra ekran kartınızı yine aygıt yöneticisi sayfasından görüntü bağdaştırıcıları bölümünde bulunan 2 aygıtı güncelleyin sorununuz büyük olasılıkla çözülecektir. Eğer Windows kısmına ulaşamazsanız bilgisayarınıza format atmanız gerekiyor, format işleminden sonra aygıt yöneticisinden "görüntü bağdaştırıcıları" ve "sistem aygıtlarını" güncelleyin. iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı