Casper Nirvana S500 ile oyun oynanması ileride sorunlara yol açar mı?

Exper Ultrabook (i5-4210U, 8 GB DDR4, 120 GB SSD, Intel HD 4400) ile oyun oynuyordum yaklaşık 1.5-2 sene önce. CS:GO oynatıyordu, En düşük ayarlarda GTA V 30 FPS veriyordu. Isınmasına bakmamıştım fakat pek bir ısı hissetmiyordum oynarken. Ama konu Casper olunca burası tam tersi olabilir. AA oyunları belki oynatamaz fakat GTA V falan oynarsınız bence. Ama bence bayağı bir ısınacaktır, dikkatli olun.

Cihaza oyun oynamaz demişsiniz fakat yanlışınız var hocam ondan daha düşük donanıma sahip Lenovo idepad 310 (tek fan) ile 6 yıldır aralıksız oyun oynuyorum ve hala ilk günkü gibi o Casper bilgisayarda MX230 kart var ve zayıf denilebilecek bir kart değil ve aynı model Casper cihazdan 2 arkadaşımda daha mevcut cihazda ısınma vb mevcut değil bu konularda daha dikkatli bilgi verelim.
Bir kere oyun oynanmaz demedim, oyun bilgisayarı değil dedim çünkü değil. 2. olarak ısınma bozulma pil bunların hepsi soruna giriyor. Bir casper laptop kullanıp bunlardan birini yaşayacaksınız diye bir durum da yok. Tanıdıklarımdan duyduklarım ve internetteki yorumlara göre yazdım bu ifadeleri. Bazılarında pil sorunu var bazıları ısınıyor vs. Karta veya donanımına kesinlikle zayıf demedim. Ve dedim ki "Tüm gün aralıksız oyun oynuyorsanız ileride sorun yaratır". Lütfen kızgın atmadan önce dikkatli okuyun.

@Chitoge Kirisaki böyle gelip kızgın atıp gidiyorsunuz ya, sebebini de yazarsanız biz de bilmiş oluruz niye kızgın attığınızı... Casper'da mı çalışıyorsunuz anlamadım sinirinizin sebebini? Konu sahibi mesajımdaki kızgını görünce belki yanlış bir şey söylediğimi düşünebilir.
Among Us oynamak bilgisayarın ömrünü kısaltmaz. Opera daha çok zorlar bilgisayarı ben PC'yi dinlendirmek için giriyorum. PUBG Mobile da çok ağır bir oyun sayılmaz. Oyun oynayabilir. Yaşatacağı sorun depolama olabilir 10 GB altına düşmesin. Bu tür oyunlar sıcaklığı ne kadar artırır bilemem bilgisayarı da çok bilmiyorum ama tehlikeli sıcaklıklara ulaşmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.
Ve dedim ki "Tüm gün aralıksız oyun oynuyorsanız ileride sorun yaratır". Lütfen kızgın atmadan önce dikkatli okuyun.
Bu yanlış ve saçma bir düşünce bir insan tüm gün aralıksız oyun oynayamaz. Mantıklı düşünün ve bir robota cevap vermediğinizi hatırlayın.

Konu sahibi kaç saat oynadığını veya ne sıklıkla oynadığını belirtmeli.

Among Us oynamak bilgisayarın ömrünü kısaltmaz. Opera daha çok zorlar bilgisayarı ben PC'yi dinlendirmek için giriyorum. PUBG Mobile da çok ağır bir oyun sayılmaz. Oyun oynayabilir. Yaşatacağı sorun depolama olabilir 10 GB altına düşmesin. Bu tür oyunlar sıcaklığı ne kadar artırır bilemem bilgisayarı da çok bilmiyorum ama tehlikeli sıcaklıklara ulaşmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.
Sadece Among Us ve PUBG Mobile oynadığını düşünmeyerekten yazdım bunları. Dediğiniz gibi Among Us herhangi bir sıkıntı yaratmaz isterse tüm gün oynasın ama bu tür oyunları oynayan birisi Valorant CS:GO gibi oyunlar da oynayabilir diyerekten yazdım. Aralıksız bu tür oyunlar bilgisayarı ısındırır ve ileride sorunlarla karşılaşabilir.

Sadece Among Us ve PUBG Mobile oynadığını düşünmeyerekten yazdım bunları. Dediğiniz gibi Among Us herhangi bir sıkıntı yaratmaz isterse tüm gün oynasın ama bu tür oyunları oynayan birisi Valorant CS:GO gibi oyunlar da oynayabilir diyerekten yazdım. Aralıksız bu tür oyunlar bilgisayarı ısındırır ve ileride sorunlarla karşılaşabilir.
Aslında bu oyunlar da çok zorlamaz ama şöyle yazayım:
@Anunswin Bilgisayarının sıcaklık değerlerini MSI Afterburner üzerinden kontrol et. 50-70 derecelerde takılırsan sorun yok.

Among Us oynamak bilgisayarın ömrünü kısaltmaz. Opera daha çok zorlar bilgisayarı ben PC'yi dinlendirmek için giriyorum. PUBG Mobile'da çok ağır bir oyun sayılmaz. Oyun oynayabilir. Yaşatacağı sorun depolama olabilir 10 GB altına düşmesin. Bu tür oyunlar sıcaklığı ne kadar artırır bilemem bilgisayarı da çok bilmiyorum ama tehlikeli sıcaklıklara ulaşmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.

Bu yanlış ve saçma bir düşünce bir insan tüm gün aralıksız oyun oynayamaz. Mantıklı düşünün ve bir robota cevap vermediğinizi hatırlayın.

Konu sahibi kaç saat oynadığını veya ne sıklıkla oynadığını belirtmeli.

Arada sırada amung us mesela sararsa 3 saat arkadaşlar ile belki daha fazla oynarım.
PUBG Mobile'den vazgeçtim PC katili.

Yeni konular

Geri
Yukarı