Casper Nirvana S500 sıcaklık değerleri normal mi?

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Casper Nirvana S500 laptop kullanıyorum. Alalı 6 ay oldu ama daha yeni oyunlar indirmeye başladım.
Valorant'ta yüksek ve orta ayarlar karışığında 70-75 derece alıyorum görev yöneticisinden baktığıma göre. Boştayken 35 40 derece alıyorum. Ve şarjda kullanıyorum genelde. Sıcaklık değerlerim normal midir? Yoksa ileride bana sıkıntı yaratabilir mi?

Normal ama Valorant sistemi pek zorlamadığı için sıcaklıklar yükselmiyor olabilir, boşta 35-40 olması gayet normal. Sıcaklıkları MSI Afterburner programıyla daha rahat takip edebilirsiniz. 75-80 dereceleri geçmediği sürece sorun yok.

Ekran kartı kullanımı %99'daysa 75 derece oldukça normal. MSI Afterburner ile hem kullanım hem sıcaklık değerlerini kontrol etmenizi öneririm, fotoğraf atarsanız çok iyi olur.

Şimdi görev yöneticisinden baktığımda ekran kartı kullanımı 65 veya da 50 yazıyor oyuna direk tıklamadığımda 99a 100e çıkıyor. Oyunu alta alınca 1 2 saniye 65 yazıyor sonra 99a 100e çıkıyor.
Ekran kartı kullanımı %99'daysa 75 derece oldukça normal. MSI Afterburner ile hem kullanım hem sıcaklık değerlerini kontrol etmenizi öneririm, fotoğraf atarsanız çok iyi olur.

Yani oyunu alta alınca görev yöneticisinden 1 2 saniyeliğine 65 50 gösteriyor sonra anında 99a çıkıyor yani asılı hangisi % kullanımı bilmiyorum 1 2 saniye 65 falan sonra 99a çıkıyor yani % değeri 99 mudur?

Şimdi görev yöneticisinden baktığımda ekran kartı kullanımı 65 veya da 50 yazıyor oyuna direk tıklamadığımda 99a 100e çıkıyor. Oyunu alta alınca 1 2 saniye 65 yazıyor sonra 99a 100e çıkıyor.

Yani oyunu alta alınca görev yöneticisinden 1 2 saniyeliğine 65 50 gösteriyor sonra anında 99a çıkıyor yani asılı hangisi % kullanımı bilmiyorum 1 2 saniye 65 falan sonra 99a çıkıyor yani % değeri 99 mudur?
Hocam görev yöneticisi doğru gösteriyor mu emin değilim, en iyisi MSI Afterburner yükleyip yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı