Casper Nirvana X500 oyunda klavye gitti ve mavi ekran verdi

Mejdi

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar benim bir sorunum var da lütfen bilgisi olan varsa yardım etsin. Malum dersler Online ben de eski emektar bozulunca tamir etmek yerine yeni bir tane laptop aldım. Aldığım laptop bu "Casper Nirvana X500 Intel Core i5-1035G1 16 GB RAM 500 NVMe SSD 15.6" Windows 10 Pro notebook siyah" bunu alırken amacım güçlü bir laptop olmasıydı zaten özelikleri bayağı iyi bence, sadece ekran kartı sisteme göre düşük. Sorunuma gelecek olursak ben bunu 1 hafta önce aldım ve her şeyine baktım falan hiç sorun yok, neyse dedim ki ben buna bir Valorant indireyim kurdum falan bayağı iyi orta ayarlarda 90 FPS alıyorum falan neyse, 1 saat falan oldu arkadaşlarla oynuyoruz, birden klavye gitti. Basıyorum işlemiyor. Neyse ama mouse hala çalişiyor. Sağ sol falan sorun yok. Neyse 5 dakika falan geçti sonra mavi ekran verdi, yeniden başlatılıyor dedi ve siyah ekran geldi. 1 saat bekledim asla gitmedi. Sarjı bitince kapandı sarja taktım açıldı. Sizce sorun nedir ne yapmam lazım? Isınma sorunu yok bu arada baktım ben maksimum 55 - 60 derece arası sıcaklık verdı. Bilgisi olan varsa yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bu dosyaları paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Eğer bu dosyaları paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Hocam kolay gelsin. Hocam anlamadım tam olarak ne yapmam gerek?

Bu linke tıklayın ve rehbere göre dosyanızı paylaşın hocam.

Bu linke tıklayın ve rehbere göre dosyanızı paylaşın hocam.

Hocam ben açtım baktım minidump dosyalarına zaten 2 tane mavi ekran hatası aldiğim için 2 tane vardı ikisinde ayni hata vardı pci.sys. Acaba çözüm nedir ne yapmami önerirsiniz? Şimdiden sağ ol.

Hocam bizim bakmamız daha iyi olur. Çünkü bazen biz daha da derin analiz ediyoruz.

Hocam ben zaten baktım bir şey yok dediğim gibi PC daha yeni oyun oynarken olmuştu acaba yani sadece sorunun kaynağını oğrenmek istiyorum dediğim gibi hata pci.sys bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam ben zaten baktım bir şey yok dediğim gibi PC daha yeni oyun oynarken olmuştu acaba yani sadece sorunun kaynağını oğrenmek istiyorum dediğim gibi hata pci.sys bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Normalde ekran kartından şüpheleniyoruz. Ama bazen sürücüden de kaynaklanabiliyor.

Normalde ekran kartından şüpheleniyoruz. Ama bazen sürücüden de kaynaklanabiliyor.

Hocam dediğim gibi alalı 2 hafta olmadı daha yeni. Ekran kartı olarak grafik kartı var Intel UHD G1 dahili yani tam olarak ne tür bir sorundan bahsediyosunuz çünkü ben laptopu hala kullanıyorum açiliyor hiçbir sorun yok sadece oyun oynarken daha doğrusu Valorant oynarken mavi ekran yedim.

Hocam dediğim gibi alalı 2 hafta olmadı daha yeni. Ekran kartı olarak grafik kartı var Intel UHD G1 dahili yani tam olarak ne tür bir sorundan bahsediyosunuz çünkü ben laptopu hala kullanıyorum açiliyor hiçbir sorun yok sadece oyun oynarken daha doğrusu Valorant oynarken mavi ekran yedim.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın ve WHQL sürümünü indirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı