Casper Notebook SSD ve HDD önerisi

TahaBey7

Decapat
Yer
Semt-i Emekköy
Daha fazla  
HDD'yi bozmuşum. 500GB HDD ve 120GB SSD olursa iyi olur. Bir de CD Rom yerine harddisk bölümü aparatı var. O nasıl bir şey? Onunla ikisini beraber kullanabilirim?

• Sisteminizin marka modeli nedir?
  • SSD'yi NVMe mi arıyorsunuz SATA mı?
  • HDD ve SSD için toplam bütçeniz ne kadar? Veya ayrı ayrı bütçe ayırdıysanız her birinin bütçesi ne kadar?

SSD için hangisi daha uygun?
Sisteminizde render yapmıyorsanız, sanal makine yönetmiyorsanız veya başka ağır işler yapmıyorsanız SATA almanız yeterli olacaktır.
Nirvana notebook.
Tam model nedir? Eski bir bilgisayarsa muhtemelen NVMe girişi yok, bu durumda SSD+HDD için varsa DVD girişinden feragat etmeniz gerekecek.

Sisteminizde render yapmıyorsanız, sanal makine yönetmiyorsanız veya başka ağır işler yapmıyorsanız SATA almanız yeterli olacaktır.

Tam model nedir? Eski bir bilgisayarsa muhtemelen NVMe girişi yok, bu durumda SSD+HDD için varsa DVD girişinden feragat etmeniz gerekecek.
Dediğin gibi SSD orijinal harddisk takma bölümüne takılacak. HDD'yi de DVD girişini söküp, oraya harddisk takma aparatını kullanarak takmayı düşünüyorum.

Dediğin gibi SSD orijinal harddisk takma bölümüne takılacak. HDD'yi de DVD girişini söküp, oraya harddisk takma aparatını kullanarak takmayı düşünüyorum.

SSD ve HDD bunlar alınabilir. HDD Caddy olarak 9.5mm bunu alabilirsiniz.
Kasanızın tam ölçüsü nedir bilemiyorum ama genelde 9.5mm tam uyuyor.

SSD olarak Kingston HyperX Fury modeline bakabilirsiniz.
HDD olarak ise WD Blue modeline bakabilirsiniz ama 5400 RPM ve 16 MB önbelleğe sahip olduğunu hatırlatırım:
SSD ve HDD bunlar alınabilir.
SSD kronik sorunlu.

Geri
Yukarı