Casper PC ekrana görüntü vermiyor

ErenBulut0

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim 2014 alımlı Casper bilgisayarım var. Bugün onun temizliğini yapıp masanın üstüne koydum. İçindeki hiçbir parçayı ellemedim. Sadece RAM çıkartıp mandalları kontrol ettim o kadar. PC kablolarının hepsini bağladım ve tekrar kontrol ettim fakat PC ekrana görüntğ vermiyor. İşlemci fanı ve kasa fanı çalışıyor. PSU çalışıyor. Fakat PC görüntü vermiyor ekrana. Yardımcı olabilir misiniz? İsterseniz kasa resimlerini daha sonra atabilirim.

Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor diyorsunuz. Peki, ekran kartı ile monitöre bağladığınız kablodan başka varsa deneyebilir misiniz? Veyahut, bilgisayarın görüntüsünü televizyondan vermeyi deneyebilir misiniz? Sorunun kaynağı belki kablodadır.

Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor diyorsunuz. Peki, ekran kartı ile monitöre bağladığınız kablodan başka varsa deneyebilir misiniz? Veyahut, bilgisayarın görüntüsünü televizyondan vermeyi deneyebilir misiniz? Sorunun kaynağı belki kablodadır.

Denedim kabloda ya da monitörde sorun yok. Ekran kartında sorun olmuştur bir ihtimal olabilir mi bu?

Görüntü vermedi dedikten sonra kendini kapatıp geri açıyor demişsiniz. Sorununuzu tam olarak belirtmeniz lazım ki birisi size yardım edebilsin.

O zaman baştan toparlıyorum. Kasayı açmadan önce çalışıyordu normal bir şekilde. Bilgisayarı kapadım. Çektim fişlerini çıkarttıp yere koydum ve çekim gücü az olan bir süpürge ile içindeki tozları aldım. Sadece RAM'i çıkarttım ve sildim. Yerind doğru takdığıma eminim çünkü mandallı slot olduğu için mandal oturdu. Ardından bilgisayarı açtım biraz bekledim ekrana görüntü vermedi. Ardından bilgisayarın kendi kendine açılıp kapandığını gördüm. RAM'de bir sorun vardır umudu ile çıkartıp gerş taktım ama sorun aynı şekilde devam etti. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

O zaman baştan toparlıyorum. Kasayı açmadan önce çalışıyordu normal bir şekilde. Bilgisayarı kapadım. Çektim fişlerini çıkarttıp yere koydum ve çekim gücü az olan bir süpürge ile içindeki tozları aldım. Sadece RAM'i çıkarttım ve sildim. Yerind doğru takdığıma eminim çünkü mandallı slot olduğu için mandal oturdu. Ardından bilgisayarı açtım biraz bekledim ekrana görüntü vermedi. Ardından bilgisayarın kendi kendine açılıp kapandığını gördüm. RAM'de bir sorun vardır umudu ile çıkartıp gerş taktım ama sorun aynı şekilde devam etti. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
PSU çalışıyor. Fanlar çalışıyor. Kabloda ve monitörde sıkıntı yok demişsiniz. Geri kalan tek şey ekran kartı gibi görünüyor. Nedense sizin konunuza da benden başka kimse yorum atmamış.

Geri
Yukarı