Casper TW9 laptop donuyor

Merhabalar, elimde 2010 yılında almış olduğum Casper TW9 model bir laptop var sorun şu ki; laptop sürekli donmakta belli bir zaman da değil rastgele herhangi bir anda birden kitleniyor, işletim sistemi olarak Windows 7 vardı sildim elemantary OS, Ubuntu'da yukledim yine aynı sorun devam etti. Sıkıntının hardwareden kaynaklı olduğunu düşünmekteyim, bir tavsiyesi olan varsa denemek isterim.

Muhtemelen HDD kullanıyorsunuz ve HDD'niz "bad sector" olmuş olabilir. Bir yazılım ile HDD sağlığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bu yazılım "HD Tune" ya da "CrystalDiskMark" olabilir.

Muhtemelen HDD kullanıyorsunuz ve HDD'niz "bad sector" olmuş olabilir. Bir yazılım ile HDD sağlığını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bu yazılım "HD Tune" ya da "CrystalDiskMark" olabilir.
Denemeye çalışayım hocam yalnız bilgisayar kilitlendiğinde caps lock tuşuna basıyorum ve ışığı yanıp sönmüyor bu da beni işlemcide bir sorun olduğu konusunda kuşkulandırdı açıkcası

Denemeye çalışayım hocam yalnız bilgisayar kilitlendiğinde caps lock tuşuna basıyorum ve ışığı yanıp sönmüyor bu da beni işlemcide bir sorun olduğu konusunda kuşkulandırdı açıkcası
Sistemde şuan Ubuntu yüklüyse Ubuntu'da böyle sorunlar olabiliyor diye duymuştum. Çözümünü bilmiyorum ama yazılımsal bir sorun bildiğim kadarıyla.

Sorunu çözebildin mi? Aynı sorun bende de oluyor. Casper x400 var m2 ssd var içinde. Birçok kerr format attım işletim sistemi değiştirdim hala devam ediyor. Sorun ne olabilir? Casper servisine yolladığım da donanımda bir arıza yok deyip geri yolladılar.

Geri
Yukarı