Casper TW9 yükseltilmeli mi?

asdas1734

Centipat
Arkadaşlar elimde eski bir laptop var. Casper TW9 diye geçiyor. 2011 senesinde almıştım. Bu laptopa SSD ve RAM almak mantıklı mıdır? Performans olarak ne kadar yukarıya çıkarır, yoksa gereksiz maliyet mi olur? Şu an içinde 4 GB 2 GB olmak üzere toplam 6 GB RAM var. Alırsam eğer 2 GB yerine 4 GB RAM alıp toplam 8 GB RAM yapmak istiyorum. Laptop özellikleri bunlar.

Ekran Görüntüsü (423).png
Ekran Görüntüsü (425).png
Ekran Görüntüsü (426).png
Ekran Görüntüsü (427).png
Ekran Görüntüsü (428).png
Ekran Görüntüsü (429).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar elimde eski bir laptop var. Casper TW9 diye geçiyor. 2011 senesinde almıştım. Bu laptopa SSD ve RAM almak mantıklı mıdır? Performans olarak ne kadar yukarıya çıkarır, yoksa gereksiz maliyet mi olur? Şu an içinde 4 GB 2 GB olmak üzere toplam 6 GB RAM var. Alırsam eğer 2 GB yerine 4 GB RAM alıp toplam 8 GB RAM yapmak istiyorum. Laptop özellikleri bunlar.

Eki Görüntüle 1012361Eki Görüntüle 1012362Eki Görüntüle 1012364Eki Görüntüle 1012365Eki Görüntüle 1012366Eki Görüntüle 1012368
Bence yukseltme yerine yeni PC alin. Performans artisi olur tabii ki ama degmez.

Yeni pc ile bu dediklerim arasında uçurum var ram ve ssd max 500 tl ye bulabilirim diye düşünüyorum.
Butceniz olmadigini biliyorum, o parayi vermek yerine biraz daha biriktirip alsaniz daha iyi olur anlaminda dedim.

Tercih sizin. Hem RAM'den dolayi performans/ hiz artisi olur hem de SSD'den dolayi baya bi hiz artisi olur. Bir klasor acarken 10 saniye beklemezsiniz. :)

hocam biraz geç olmuş büyük ihtimal upgrade yapmışsınızdır ama sata ve 8 gb ram bu laptopta mükemmel bir hız artışı yapıyor yapmanızı öneririm ama ağır programlarda ısınmadan kapanabilir soğutucu öneririm

Geri
Yukarı