Casper Via L8 Turşu Suyu Döküldü

Velipro33

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2017 yılında Casper Via L8 satın aldım, baya kullandım. Sonra masada ablam turşu suyu döktu, ben güneşe koydum. Görüntu vardı geri gitti. Servise yolladım yapımı için 400 TL istediler. Kendisi 500 TL. Ama baya süre oldu. Pirince yatırsam olur mu ya da başka bir şey?

Turşu suyu tuzlu bir bileşendir. Görüntü gittiyse bir şeyleri yakmıştır çünkü süper bir iletkendir. Kaldı ki bir hayli de süre geçti diyorsunuz. Onun üzerine bir de güzelce oksitlenme yapmıştır.

Sizden o parayı muhtemelen anakart değişimi için istiyorlar. Pirinç falan işe yaramaz onda. Onda ilk anda yapılması gereken hemen kapatıp bataryayı söküp saf su ile (ütü suyu, normal ya da içme suyu değil) yıkamak ve sonrasında kurutmak lazımdı. Hiç uğraşmayın derim.

Pirinçe yatırma sıvı teması sonrasında hemen kuruluma ve ardından yatırma ile olurdu. Bu saatten sonra yatırmanın anlamı olmaz. Ayrıca turşu suyu asidik olduğundan ve kimyasal tuz gibi maddeler çok olduğundan anakart başta olmak üzere birçok parçasının değişmesi gerekir.

Daha öncesinde klavyeme turşu suyu döktüğümde direkt atmıştım. Yani kurtarma şansın pek yok.

Yaptırmana da değmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı