Casper Via S10 Açılmıyor

kerioooo

Kilopat
Daha fazla  
Casper Via S10 tabletimde değişik bir sıkıntı var, tabletle oynuyorum bırakıyorum aradan bir saat geçsin tekrar alınca elime tablet açılmıyor. Hiçbir türlü tepki vermiyor, ses açma ve aç kapa tuşlarına uzun süreli basma ve uğraşlarla açılıyor. Bunu ara ara sürekli yapıyor, delirme noktasına getirdi bu olay beni. Bunun belli bir nedeni var mıdır, neden böyle bir şey yapar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınmadan dolayı olabilir. Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın, gereksizleri kaldırın. Oyun dışında normal kullanımda bu tür olay yaşanmakta mı belirtin. Eğer yaşanıyorsa öncelikle cihazı sıfırlayın veya Stock ROM'u yükleyin. Yazılımsal bir durum varsa bu şekilde çözülür.

Donanımsal bir durum var ise de Casper ile iletişime geçin.

Isınmadan dolayı olabilir. Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatın, gereksizleri kaldırın. Oyun dışında normal kullanımda bu tür olay yaşanmakta mı belirtin. Eğer yaşanıyorsa öncelikle cihazı sıfırlayın veya Stock ROM'u yükleyin. Yazılımsal bir durum varsa bu şekilde çözülür.

Donanımsal bir durum var ise de Casper ile iletişime geçin.
Isınmadan kaynaklı değil, ısınsa kendim de hissede bilirim. Sadece oyun oynarken değil normalde de yapıyor, bir kaç kere sıfırladım işe yaramadı. Stock ROM nedir nasıl yükleye bilirim onu denemedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal ROM dosyasıdır. Yazılımsal hata varsa kendi orijinal ROM'unu yükleyerek kurtulabilirsiniz.

Google'da Casper Via S1 Stock ROM diye aratarak ulaşabilirsin. Burada V1 mi V2 model mi Vis S1 kullanmaktasın buna göre ROM'unu indir. SP FLash Tool ile de ROM'u yükle.

Orijinal ROM dosyasıdır. Yazılımsal hata varsa kendi orijinal ROM'unu yükleyerek kurtulabilirsiniz.

Google'da Casper Via S1 Stock ROM diye aratarak ulaşabilirsin. Burada V1 mi V2 model mi Vis S1 kullanmaktasın buna göre ROM'unu indir. SP FLash Tool ile de ROM'u yükle.
Yardımınız için çok teşekkür ederim, ama bir sorum daha olacak kusura bakmayın. V1, V2 modeli olup olmadığını nasıl anlarım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı