Casper VIA t7-3D açılışta Casper yazısında kalıyor

atakansogut

Hectopat
Merhabalar, benim fi tarhiniden kalma(2014-2015 yılları) bir Casper VIA t7-3D tabletim var, Casper tabletlerinin durumunu bilmeme rağmen acil durumlarda (sınav sırasında elektriklerin gitmesi gibi) kullanmak için bu tabletin varlığı aklıma geldi. Bulduğum zaman şarj olabildiğini gördüm ancak, tableti açmaya çalıştığım zaman tablet açılış yazısında kalıyor ve böyle kalıyor. Bu durumu gidermek için ne yapmalı? Bazıları gördüğüm kadarıyla ROM atılması gerektiğini söylemişler ancak bu modelin ROM dosyası sanırım 2015 yılından kalma, bu sorun olmasa da bu işlemi daha önce yapan var mı? Ve bilgisyardan yapılması mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.

Açılışta kalıyorsa bir format atmayı denedinmi veya bir PC yapmayı hiç denemedim ben tabletım oyle oldu format atmayı denedim tablet sistem dosyalarında sıkıntı çıkmış olabılır.
Ama taletım şu an çalısıyor.

Format denen şey sanırım ROM onu denemek için tableti şarja taktım,daha önce denemeye çalıştım ancak birşey değişmedi,şimdi tam şarj olmuş halde ROM atmayı deneyeceğim,eğer başka bir yolu varsa öğrenmek için böyle bir konu açmak istedim.

Aynısı telefonda başıma gelmişti. Garanti anakartı değiştirdi. Garantisi devam etmiyordur sizinkinin ama belli bir miktara siz de değiştirebilirsiniz.

Format denen şey sanırım ROM onu denemek için tableti şarja taktım, daha önce denemeye çalıştım ancak bir şey değişmedi, şimdi tam şarj olmuş halde ROM atmayı deneyeceğim, eğer başka bir yolu varsa öğrenmek için böyle bir konu açmak istedim.

Format tüm sitem dosyalarını silip yükler her şeyı siler yani fotoların videoların uygululamaların hep silinir.

ROM işlemi farklı evet,

Android ROM nasıl yüklenir?​

• adım #1: telefonunuzda Bootloader kilidi bulunuyorsa fastboot veya benzeri programlarla bu kilidi açın (bazı modellerde daha farklı şekilde yapılan root işlemi gerekebilir).
  • adım #2: kendinize uygun ROM'u seçtikten sonra .ZIP uzantılı dosyayı indirerek telefonunuzun hafızasına atın.
  • adım #3: TWRP isimli kurtarma görüntüsünü telefonunuza yükleyin.
  • adım #4: telefonunuzu yeniden başlatın ve kurtarma moduna giriş yapın (çoğunlukla ses artırma tuşu ve güç tuşuna basılı tutarak kurtarma moduna giriş yapılır).
  • adım #5: ilk olarak wipe sekmesine gidin ve format data seçeneğine tıklayın.
  • adım #6: gerekli adımları tamamladıktan sonra Advanced wipe kısmına gidin ve dalvik / art cache, System, cache seçeneklerini işaretleyip devam edin.
  • adım #7: TWRP ana menüsüne geri dönün ve ınstall seçeneğine tıklayın.
  • adım #8: birkaç adım önce telefonunuzun hafızasına attığınız .ZIP uzantılı ROM dosyasını bulun ve seçin.
  • adım #9: kurulumun bitmesini bekleyin.
Android telefonların çoğuna ROM atabilmek için telefona root dediğimiz işlemi uygulamak veya Bootloader kilidini kaldırmak gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken şey, bu işlem yapıldıktan sonra telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalıyor olması. Bununla birlikte bu işlem sonrasında genellikle cihazdaki tüm veriler de siliniyor dolayısıyla her şeyden önce tedbir olarak dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz.

Sonrasında ise sizin için en uygun olan Android ROM'unu seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz ROM'un dosyasını telefona attıktan sonra kurtarma moduna girmeniz ve kuruluma başlamanız yeterli oluyor. Telefonunuzun kurtarma modunda bu seçenekleri bulamıyorsanız TWRP isimli özel kurtarma menüsünü telefonunuza kurabilirsiniz. Eğer hangi ROM'u seçeceğinizi bilmiyorsanız ve öneri istiyorsanız, sizin için birkaç önerimiz var. Siteden aldım.
ROM işlemi bu.
PC'ye bağlayıp o şekilde atılıyor diye biliyorum.

ROM'dan farklı bir işlem mi?

PC'ye bağlayıp o şekilde atılıyor diye biliyorum.

ROM'dan farklı bir işlem mi?

Kardesim benım ıslemı yapınca garantiden çıkıyor tablet.

ROM işlemi farklı evet,

Android ROM nasıl yüklenir?​

• adım #1: telefonunuzda Bootloader kilidi bulunuyorsa fastboot veya benzeri programlarla bu kilidi açın (bazı modellerde daha farklı şekilde yapılan root işlemi gerekebilir).
  • adım #2: kendinize uygun ROM'u seçtikten sonra .ZIP uzantılı dosyayı indirerek telefonunuzun hafızasına atın.
  • adım #3: TWRP isimli kurtarma görüntüsünü telefonunuza yükleyin.
  • adım #4: telefonunuzu yeniden başlatın ve kurtarma moduna giriş yapın (çoğunlukla ses artırma tuşu ve güç tuşuna basılı tutarak kurtarma moduna giriş yapılır).
  • adım #5: ilk olarak wipe sekmesine gidin ve format data seçeneğine tıklayın.
  • adım #6: gerekli adımları tamamladıktan sonra Advanced wipe kısmına gidin ve dalvik / art cache, System, cache seçeneklerini işaretleyip devam edin.
  • adım #7: TWRP ana menüsüne geri dönün ve ınstall seçeneğine tıklayın.
  • adım #8: birkaç adım önce telefonunuzun hafızasına attığınız .ZIP uzantılı ROM dosyasını bulun ve seçin.
  • adım #9: kurulumun bitmesini bekleyin.
Android telefonların çoğuna ROM atabilmek için telefona root dediğimiz işlemi uygulamak veya Bootloader kilidini kaldırmak gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken şey, bu işlem yapıldıktan sonra telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalıyor olması. Bununla birlikte bu işlem sonrasında genellikle cihazdaki tüm veriler de siliniyor dolayısıyla her şeyden önce tedbir olarak dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz.

Sonrasında ise sizin için en uygun olan Android ROM'unu seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz ROM'un dosyasını telefona attıktan sonra kurtarma moduna girmeniz ve kuruluma başlamanız yeterli oluyor. Telefonunuzun kurtarma modunda bu seçenekleri bulamıyorsanız TWRP isimli özel kurtarma menüsünü telefonunuza kurabilirsiniz. Eğer hangi ROM'u seçeceğinizi bilmiyorsanız ve öneri istiyorsanız, sizin için birkaç önerimiz var. Siteden aldım.
ROM işlemi bu.

Kardesim benım ıslemı yapınca garantiden çıkıyor tablet.
Zaten eski bir tablet garantisinin olduğunu sanmıyorum,bilgi için teşekkürler.
ROM atılırken farklı bir yöntem olduğunu gördüm PC'ye bağladığım zaman böyle bir durum oldu.Ancak tablette güç ve ses kısma tuşuna basılı tutunca android menüye girebiliyorum,oradan format yapabilme şansım var mı?
Arkadaşlar Android menüden factory reset ile tableti sıfırladım ve yıllar sonra tableti açmayı başardım, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim :)

Dosya Ekleri

• rom.png
    rom.png
    58,2 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı