CAT6 kablo, daire içi tesisat için uygun mu?

Jak çakılı olmayan kablonun fiyatını araştırıp aradaki farka göre değerlendirme yapabilirsiniz. Kablo kalitesi ve kalınlığı hat kapasitesini doğrudan etkiler, ping konusunda değişen çok birşey olacağını sanmıyorum.
Anladım, o zaman satın aldığım kabloyu kullanayım. Elektrikçinin nasıl bir kablo getireceğini bilmiyorum. İyi kablo olup olmadığını da nasıl anlarım bilmiyorum. Size bir örnek kablo atacağım, biraz önce aşağı inip komşumun çektirdiği kabloya baktım.
Kablo bu ; RECBER 506076 SL400 U23 LSZH Category 6 U/UTP

Bazı FTTB alt yapılarda fiberi switchlere bağlıyorlar.
1664969195911.png
ondan zannettim.

Hocam şu ana kadar kullandığınız kablo ilk başta attığınız kablo değil mi? İçinde çift kablo olan rj11 başlıklı kablo? Siz bina içi ankastre kablonuzj değiştiriyorsunuz, bunun için ethernet kablosu da olur daha ince telefon kablosu da olur. Ethernet kablosu aynı anda 4 dsl hattını çalıştıracak kapasitededir. Kullanın gitsin :)

Hocam şu ana kadar kullandığınız kablo ilk başta attığınız kablo değil mi? İçinde çift kablo olan rj11 başlıklı kablo? Siz bina içi ankastre kablonuzj değiştiriyorsunuz, bunun için ethernet kablosu da olur daha ince telefon kablosu da olur. Ethernet kablosu aynı anda 4 dsl hattını çalıştıracak kapasitededir. Kullanın gitsin :)
Evet hocam, küçük ince kablo ile alıyorum şuan. Teşekkürler, elektrikçiye haber verdim. Gelince güncellerim fotoğraf ile birlikte.

Yeni konular

Geri
Yukarı