CAT6 kablo nasıldır?

Sciuga

Decapat
Herkese iyi günler. Modemim bilgisayarım ile aynı masada yani dib dibeyiz. Şu anda kullandığım bir kablo var fakat bunu bir elektrikciden almıştım. Kalite ve markasını bulmuyorum. İnternette araştırdığımda cat5/6/7'ler dikkatimi çekti. 7'ye fazla diyen olduğunu gördüğüm için 5 ve 6'ya odaklandım. Sanırım bir metre yetecektir çünkü dib dibe zaten. Sizin önerdiğiniz kablo var mı, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fiyatlar yakınsa CAT6 daha iyidir. 1gbps hız sağlıyordu sanırım. CAT5 ise 100mbps hız sağlıyor. Ben CAT5 kullanıyorum. 10 metrelik CAT5 kablo ile 24mbps ve 1ms modem gecikmesi alıyorum.
Edit: CAT5 100mbps CAT6 1gbps. Ben yanlış yazmışım.

Son düzenleme:
Herkese iyi günler. Modemim bilgisayarım ile aynı masada yani dib dibeyiz. Şu anda kullandığım bir kablo var fakat bunu bir elektrikciden almıştım. Kalite ve markasını bulmuyorum. İnternette araştırdığımda cat5/6/7'ler dikkatimi çekti. 7'ye fazla diyen olduğunu gördüğüm için 5 ve 6'ya odaklandım. Sanırım bir metre yetecektir çünkü dib dibe zaten. Sizin önerdiğiniz kablo var mı, teşekkürler.
Şuan kullandığınız kablo 1Gb/sn Hız sağlıyorsa değiştirmenize gerek yok.
Başlıksız-2.jpg

Ağ ve Paylaşım merkezi altından Bağlantılar Ethernete tıklayarak görebilirsiniz.

Eğer fiyatlar yakınsa CAT6 daha iyidir. 10 Gb hız sağlıyordu sanırım. CAT5 ise 1 Gb hız sağlıyor.
Çorba yapmışsınız. CAT 6 1 Gb'e kadar hız sağlayabiliyor. Ama birkaç yerde 1 Gb/s veri geçirilse dahi kayıp yaşandığı ve tam olarak 1 Gb/s değerine ulaşılamadığını okudum. Orijinal bir CAT 7 kablo teorik olarak 10 Gb'e kadar veri aktarabiliyor. Niye beğenmediğimi de söylemiş olayım.

Sanırım bir metre yetecektir çünkü dib dibe zaten. Sizin önerdiğiniz kablo var mı, teşekkürler.
Fabrika çıkışlı bir ürün almanızı öneririm ben. Daha güvenilir olması açısından Amazon'un kendi sattığı bir şey öneririm.

Kapı altından vesaire yazmışsınız. Olaya tam hakim olamadığım için bir açıklık getireyim. Bu kablolar modemden kasaya takılan kablolardan değil mi? Apartmanda oturuyorum bilirsiniz bir kablo priz gibi bir yere bağlıyorsunuz ordan geliyor o kapı altında evet. Bu hangisi oluyor öğrenebilirsem ona göre devam edebilirim, teşekkürler.
@RockNRolla 100mb sağlıyor, şimdi baktım.

Geri
Yukarı