CAT6 Kablosundan USB Uzatma

hasanhsimsek

Centipat
Katılım
9 Ekim 2020
Mesajlar
16
Yaklaşık 20 metre uzaktaki yazıcıya bilgisayar bağlamam gerek. Ağ üzarinden yapamam çünkü 2 farklı ağ var. Biri internet için biri kapalı ağ için. Yazıcı kapalı ağda. İnternete bağlı bilgisayarı da USB üzerinden bağlamak istiyorum. Ancak 20 metre USB kablolar malumunuz pahalı. Bu yüzden 20 metre CAT6 alıp, USB uzatma kablosu yapsam yazıcıdan verim alabilir miyim? Uzunluktan kaynaklı herhangi bir sorun olur mu? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Astroxs

Centipat
Katılım
10 Temmuz 2021
Mesajlar
52
Valla hocam alırsanız kapı kenarı fln varsa dikkat edin ben modeme pcyi bağlamak için almıştım kapının kenarına takıldı boşa gitti kablo tabi alacağınız kablonun kalitesine göre değişir.
 
KS
KS
hasanhsimsek

hasanhsimsek

Centipat
Katılım
9 Ekim 2020
Mesajlar
16
Vallahi hocam alırsanız kapı kenarı falan varsa dikkat edin ben modeme PC'yi bağlamak için almıştım kapının kenarına takıldı boşa gitti kablo tabii alacağınız kablonun kalitesine göre değişir.

İş yerinde kullanacağım. Hazır çekili kablo kanalı var. Kablo kanalı içinden çekeceğim. Kafamı karıştıran 20 metre mesafede verim alabilir miyim? En son çare deneme yanılma yöntemi. 60 TL çöpe atarız en fazla :)
 
Yukarı