Catalina 10.15.1 sürümü 10.15.6'ya yükseltme

MrtSzgN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Sistemim:
MSI H310'ı Pro Intel 2666MHz DDR4 soket 1151 mini-ITX anakart.
Intel i3-9100F işlemci.
Corsair 32 GB 3000MHz RAM.
ASUS Radeon RX580 8 GB 256Bit GDDR5 ekran kartı.
Catalina 10.15.1 Clover ile yükledim. Sistem çalışıyor. Sistemimi 10.15.6'ya güncellemek istiyorum. Nasıl güncelleyebilirim? Yazılım güncellemeden güncellersem sorun yaşarmıyım. Bir de islemciyi değiştirmeyi düşünüyorum işlemci öneriniz olabiliri mi?

Ekran Resmi 2020-09-20 15.05.21.png

Son düzenleme:
Kext Updater ile her şeyi güncelle. Güncel olsun PC. Daha sonra normal yazılım güncelleme bölümünden güncellemeyi yap.

Yine hackintosh kullanacaksan Intel ile devam et derim. İşlemcin de kötü bir işlemci değil. Kalabilir bence.

Kext Updater ile nasıl güncelleyebilirim yardımcı olabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
O araç ile indirip güncelleyebilirsin fakat manuel olarak daha sağlıklı olur sizin için.
Özellikle bu kext güncelleyin;
  • Whatevergreen
  • Lilu
  • AppleALC
  • Virtual.SMC
Ayrıca işlemcin fena değil, hangi işlemciyi düşünüyorsun? AMD CPU almanı önermem son olarak.

Teşekkürler hocam. Manuel nasıl yapabilirim? Kextleri indirip Kext Utlilty ile mi yüklem? i5.9600K düşünüyorum. Boşta bir anakartım var i3'ü ona takıp oyun PC'si yapacağım. Yeni alacağım işlemciye sadece mac için düşünüyorum ve uzun ömürlü olsun istiyorum.
Ekran Resmi 2020-09-26 14.32.57.png

Check dedim güncellemeleri masa üstüne Kext-Updates olarak çıkardı.ilk önce Clover dosyasını yüklemek istedim gördüğünüz gibi uyarı verdi. Clover sürümünü en son mu yüklemem gerekiyor?

İndirdiklerimi sağdaki klasöre ekledim. Soldaki EFI /Clover /Kext / Others attıktan sonra clover 5122 sürümünüde yüklemem gerekecek mi ?
Ekran Resmi 2020-09-26 15.56.19.png

Dediklerini harfiyen yaptım ama güncellemedi. USB takmam gerekiyor mu ?
Günceleme için yeniden başlat diyorum Apple logosunda yüklemeye başlıyor azıcık gidip kendini yeni başlatıyor sistem. Güncelleme yapmıyor.
Ekran Resmi 2020-09-26 15.56.19.png

Open core ile nasıl yapabilirim? Hiç denemedim Nereden indirebilirim?

Sistemin için konuda uygun EFI var ama yinde burada'da paylaşıyorum.
Sadece macOS kullanıyorsan bu EFI ile deneme yap ilk olarak. Eğer sistem sorunsuz açılırsa OpenCore geçip güncellemeyi dene.

Geri
Yukarı