Çözüldü Catalina APFS_START_MODULE_1683 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tumetikaan

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Moave sürümünü baarılı olarak kurulumunu yapıp 6 ay kadar kullandım. Şimdi Catalina'ya geçmek istiyorum. Klavuzuk ettiğiniz vatalina sürümünü idirip kurulma başladım. Aldığım hata APFS_MODULE_START1683 bu hatayı nasıl geçebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Config dosyasına şu satırı ekle:
<dict>
<key>Comment</key>
<string>change ECDV to EC</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Find</key>
<data>
RUNEVg==
</data>
<key>Replace</key>
<data>
RUNfXw==
</data>
</dict>

Sonuç aynı. Değişmedi. Tekrar yerini değiştirip deneyeceğim.
Sonuç aynı. Değişmedi. Tekrar yerini değiştirip deneyeceğim.
@tumetikaan en alta ekle, arasına yapmadığın sürece sıkıntı olmaz herhalde ama tam bilmiyorum.
Hayır. Bu kez biraz bekleyip aynı hatayı aldım. Acaba var mıdır başka bir alternatifi? Aktif olarak kullandığım Mojave'nin config dosyasını denesem bu problemi aşabilir miyim acaba?

Merhaba. Son indirdigim Catalina surumunun config dosyasinda bu duzenleme yapilmis olarak gelmis. Yani bu da bir ise yaramadi.

Bazı sistemlerde macOS Catalina final sürümü itibari ile bu problem olabiliyor. Şimdilik Mojave ile devam ediniz.

Henüz kurulum aşamasına dahi gelememişken bu hatayı almam BIOS'a yönlendiriyor beni.
Mojave'deki BIOS ayarları sanırım Catalina'da da geçerlidir diye düşünüyorum.

Mojave kusursuz çalışırken bu çok canımı sıktı :)
10 GB dosyayı 3 günde indirmiştim halbuki.

Sistem Özelliklerim

Anakart : ASUS H81M-K
Ekran kartı: MSI RX 580
İşlemci : Core i3 4170 3.70 GHz
RAM: DDR3 1600MHz 2x4

Bu özelliklerle çalıştırma ihtimalim yok mudur Kemal Bey? Deneyebileceğim ya da önerdiğiniz başka seçenek var ise seve seve deneyebilirim.

Bu hatayı internette bulduğum dosyayı EFI>Clover>Patches içerisine atarak geçtim ve kurulum ekranına ulaşmayı başardım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı