Catalina Config kurulumunda ekran gelmiyor

aranjor

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzik (Aranjör)
Merhaba degerli arkadaşlar uzun zamandir oldu pek gelemiyorum. Şu an acil bir konuda yardimci olursaniz sevinirim. Cok basit bir konu uzerindeyim açıkçası burada kendimi rehberle olsun, gerek Recep bey ya da montezuma hocam ile gelistirerek bu konuda cok yardimci oldular. Buradan sonsuz selam tesekkurlerim ile. Sorunum şu an daha once yüklemiş oldugum sistemimdeki High Sierra isletim sistemimi Catalina ile artik zamani geldi diyerek, malum guncel islerde programlar vs gibi durumdan dolayi bu istegim. Sonunda iki gunluk bir ugrasin uzerine yuklemeyi basardim. Daha onceden kendi tecrubem catisi altinda Config dosyami ekran kartim (R7 240 4 GB)şu an High Sierra destekli oldugu için Catalina sistemde basarili kurulum gerceklestiremedim. Ancak Intel destekli onboard HDMI cikisli anakartim uzerinde Intel 7500k islemcim ve HD630 chipsetli ekran karti olarak aktif edince R7 bu durumda deaktif olunca bu kurulumu gerceklestirdim yani basardim:). Şu an her şey stabil bir sekilde calisiyor...ancak soyle bir durum oldu bunu yazma sebebim belki de bazi arkadaslarada bu konuda yardimci olmak adina rehberde olabilir diye acikliyorum. Yüklemiş oldugum Catalina sistemi baslattigimda boot uzerinden ekran acilirken goruntu geliyor tam masaustune girerken birden gidiyor. Sonra HDMI kablomu kasadan çıkarıp taktigimda goruntu tekrar geliyor ve sorunsuz goruntu aktarim devam ederek sorunu ortadan kaldiriyordum. Lakin her bilgisayar acip kapattigimda o kablo ile ugrasamam tak cikar hallet olmamaliydi. Bende Config dosyami ele alarak eski High Sierra'daki Config ayarlarimin yapilandirmasini Catalina Config uzerinde aynisini yaptim dst ayarlarim cihaz kimlik bilgileri her şeyi ayni yaptim yani onceki sistemimde bulunan bilgiler. Şu an o durumda ortadan kalkti yani bir acilista tam kurulum yaparken ekran goruntusu gitmiyor sorunsuzca giriyor. Bu Config'de ki Intel HD630 onboard HDMI cikisi ayarlarim su sekilde Intel tiki kaldirdim ATI ve NVIDIA tiki isaretli ve inject edid tiki isaretli framerbuffer futamoki port girisi 2 yazdim ROM yerine 2048 yazdim bu arada anakartta 3 port var (DVI VGA HDMI) bu sekilde yapinca acilisimda sorun kalmadi duzeldi. Bu Config'deki grafik ayarlarim dogru mudur? Ve şu an Config'de yonca yani Clover actigimda Config acamiyorum HDD Mount etmek istedigimde olmuyor bu program yabanci kimligi belirsiz bir sistemde oldugu için acilmiyor diye bir uyari aliyorum acaba cihazin kimligini yanlismi duzenledim ya da nereden yapmam gerekir SMBIOS altinda mi? Şu an sorunlarim bu sekilde islemcim VGA altinda Intel HD 630 ayarlarim ne sekilde olmalidir sistem bilgilerimi belirtiyorum simdiden teşekkürler...

İşlemci: Intel 7500k.
Anakart: MSI B250 Pro.
RAM DDR4: 2400 MHz 16 GB.
Ekran kart: Onboard Intel HD630.
HDD: Samsung EVO 850 250GB SSD.
Catalina ımaj: Install macOS Catalina 10.15.5 created by kaos.
Boot: Clover EFI (cloverbootloader UEFI)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran olmamis. Arada titreme yapiyor, gidip tekrar geliyor. 5-10 saniyede bir gidip geliyor. Eski ayar Config uzerinde devam edecegim. Tekrar bilgi vermek isterim. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz bu konuya bir güncelleme yapalım. Ne dersin?
1. Bu imajı indir ve Etcher ile USB belleğine yazdır.
2. İmajın içindeki EFI eski bir EFI'dir. OC EFI içindeki EFI'yi silin. Ve o EFI yerine bu EFI'yi kullanın.
3. İşlemcinize ait olan Config dosyasının adını Config olarak değiştirin ve kuruluma başlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı