Catalina ikinci dahili diski görmüyor

emil.nl

Centipat
Laptopum Ice Lake olduğu için yabancı siteden bulduğum OpenCore ile Catalina 10.15.6 dahili ikinci diski görmediyi için externDiske kurdum. Kurulum başarılı.
İkinci dahili diski nasıl aktif yapabilirim?
Yardım ederseniz çok sevinirim.

Yok, göremediğiniz disk diyorum, GPT formatında mı? Ek olarak arayüz Clover'a benziyor, OpenCore olduğundan emin misiniz? Video kartı 7MB görünme sebebi iGPU tanıtmamaktan kaynaklı, o da kolay bir iş.
Evet haklısınız, ikinci resim Clover, uste olanı OpenCore. Benım de sormak istediğim; neden Clover'da görüyor, OpenCore'da ise gormuyor?

Yok, göremediğiniz disk diyorum, GPT formatında mı? Ek olarak arayüz Clover'a benziyor, OpenCore olduğundan emin misiniz? Video kartı 7MB görünme sebebi iGPU tanıtmamaktan kaynaklı, o da kolay bir iş.
OpenCore'da görmeme sebebi yüksek ihtimalle EFI'den kaynaklı olabilir. EFI'de HFS veya APFS kext/.efi'si yoksa ondan olabilir. Attığınız Drive linki erişim istediği için, yani private olduğu için görüp bakamadım.

Bu link nasıl? İndirebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ana disk SSD, Windows kurulu. Ikinci 1TB HDD macOS icin şunu kullanmak istiyorum:
16006006125085538559828826869420.jpg

Hocam öncelikle İlgin için teşekkür ederim.
Sorun kesinlikle EFI. Neden Kesin olduğunu söylüyorum: çünkü başka bir EFI buldum onu kullandım orada hiçbir sorun yok. Trackpad hariç Her şey iyi çalışıyor. Hatta bahsettiğim ikinci dahili diske Catalinayı kurdum.
Şuanda bir tek sorunum var o da Trackpad.
OpenCore configurator aracıyla trackpad nasıl Fix yaparım?
Rehber varsa çok sevinirim.

Önce disk izlenceleri > Tüm aygıtları göster kısmını işaretleyin. HDD'yi sistem görüyor mu ona bakalım. Dediğim yerden bir görsel gönderir misin?
Olmaz ise başka önerilerim olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı