Çözüldü Catalina Kurulum Sonrası iCloud Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ertyurk

Decapat
Merhabalar,
Bugun Kemal Alkın paylaşımı sayesinde Catalına kurmaya karar verdim. Kurulumda herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak kurulum sonrasi iCloud kurulumu yapamadım. Hesap bilgilerimi girdikten sonra "Problem Accured" seklinde uyari geliyor. Daha onceki Mojave Configimi yedeklemiştim oradakı ayarlari denedim, duzelmedi. Daha sonra Hackintosh iCloud Rehberinde ki hersşyi denedim sonuç değişmedi. Tüm bu yaptıklarımı Catalina güncellemesini yapıp tekrar denedim ve hala giriş yapamıyorum.
Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkür ederim.
Sistem ozelliklerim;
Ryzen 1700X
Radeon RX 580
Gigabyte GA-A320-DS3
Samsung 240GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki farklı SMBIOS'lar ile de denedin mi?
Evet Eski mojave kurulumunda ki SMBIOS ve sistemime en yakin olanları denedim. Her deneme yaprığımda preferences ve network plistlerinide silip yeniden başlattım. Sonuc başarısız.

Son düzenleyen: Moderatör:
/Library/Preferences/SystemConfiguration/
Yolunda yer alan boot.plist hariç diğerlerini silip sistemi yeniden başlat. Yine devam ederse başka bir Apple ID-kimlik ile giriş yapmayı dene çünkü hesap ayarların veya önceki kayıtlı cihaz bilgilerin etkileyebilir.

/Library/Preferences/SystemConfiguration/
Yolunda yer alan boot.plist hariç diğerlerini silip sistemi yeniden başlat. Yine devam ederse başka bir Apple ID-kimlik ile giriş yapmayı dene çünkü hesap ayarların veya önceki kayıtlı cihaz bilgilerin etkileyebilir.
O dosyalari temizledim herseferinde ama yeni apple id ile denememistim. Simdi yeni id aldim, kullanabiliyorum onu. Demekki sorun appleid deymis. Tesekkur Ederim. Sorun cozuldu.
Edit: Konu basligini nasil editliyoruz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı