Çözüldü Caterham 7 replika araç

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efkan07

Decapat
Daha fazla  
Arabadan anlayan dostlar caterham 7'yi az çok biliyordur ve bende bunun bir replikasını yapmak istiyorum locost kit car gibi internetten aratıp bulabilirsiniz ancak bütçem biraz kısıtlı olduğu için 50kdan daha düşük olması gerek motor olarak Tofaş'ın şahinlerde kullandığı 1.6 düz motorlar var. Onu seçtim fiyatı galiba 10k idi yani Tofaş parçalarının ucuz olduğunu düşünüyorum ama ekstra masrafkar açıkçası gözümü biraz korkutuyor fren sistemi, yürüyen aksam gibi bu aracı en ucuz kaça yaparım ve ucuzlaştırmak için neler yapılabilir? Yapım aşamaları nasıl olmalı dikkat edilmesi gereken yerler neler?

2010_Caterham_7_Roadsport_175_1.6.jpg

images (25).jpeg

Çözüm
@Nvidia Rat Racing kit almayacağım iskeleti bildiğimiz profil demirinden yapacağım ve etrafını sac ile kapatacağım daha sonra Tofaş parçalarını iskelete takacağım.

O zaman işçilikde olmayacak, herşeyi kendinin yapacağını var sayarsak 50.000lira yetebilir. Motor-şanzuman-şart-dif-aks ve ön takımı komple tofaş yaparsın, yani alt komple tofaş olur. elektrik tesisatını ve döşeme işini basit tutarsın vs. Ama aracı trafiğe çıkartabilir misin bilmiyorum. Muayene için gerekli şartları sağlasan bile kayıt ettirme vergi falan 50.000lirayı çok geçer.

İşçilikleri başkası yapacaksa zaten sadece işçiliğe gider o para :)

İskelet şasinin demirleri dahil tüm parçaların internetten fiyat araştırması yaparak kabaca bir bilgi edinirsin sanırım.
O fiyata replika olacağını pek zannetmiyorum. Garip bir araba gövdesi zorlar.

@Nvidia Rat Racing kit almayacağım iskeleti bildiğimiz profil demirinden yapacağım ve etrafını sac ile kapatacağım daha sonra Tofaş parçalarını iskelete takacağım.

O zaman işçilikde olmayacak, herşeyi kendinin yapacağını var sayarsak 50.000lira yetebilir. Motor-şanzuman-şart-dif-aks ve ön takımı komple tofaş yaparsın, yani alt komple tofaş olur. elektrik tesisatını ve döşeme işini basit tutarsın vs. Ama aracı trafiğe çıkartabilir misin bilmiyorum. Muayene için gerekli şartları sağlasan bile kayıt ettirme vergi falan 50.000lirayı çok geçer.

İskelet şasinin demirleri dahil tüm parçaların internetten fiyat araştırması yaparak kabaca bir bilgi edinirsin sanırım.

Çözüm
O zaman işçilikde olmayacak, her şeyi kendinin yapacağını var sayarsak 50.000lira yetebilir. Motor-şanzuman-şart-dif-aks ve ön takımı komple Tofaş yaparsın, yani alt komple Tofaş olur. Elektrik tesisatını ve döşeme işini basit tutarsın vs. ama aracı trafiğe çıkartabilir misin bilmiyorum. Muayene için gerekli şartları sağlasan bile kayıt ettirme vergi falan 50.000lirayı çok geçer.

Arabayı trafiğe çıkartmayı düşünmüyorum bizim köyde kullanırım Allah izin verirse. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı