Çayın muhabbet keyfi mi, kahvenin muhabbet keyfi mi?

Çayın muhabbet keyfi mi kahvenin mi muhabbet keyfi mi?

• Çay reis

Oy: 26 74,3%
  • Kahve reis

Oy: 9 25,7%

• Oy verenlerin toplamı
    35
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kahveyi nası içiyonuz çok acı beya şeker atınca yine acı. Çaya at bir şeker kıvamını buluyor, şahsen türk kahvesini 7 şekerli içiyorum.

Kahve mesela cafeye gittin Türk kahvesi söyledin 5 dakika bile sürmeden bitecek. Pahalı olduğu için fazladan da içemezsin. Ama onun yerine bir demlik çay söylesen doldurup doldurup içersin bol bol muhabbet edersin hatta çekirdek bile yersin. En az 1 saat gider. O yüzden çayın muhabbeti daha iyi olur.

Çayın muhabbeti daha koyu daha samimi bence. Sokak tarzı daha samimi yani.

Kahve mesela Cafe'ye gittin Türk kahvesi söyledin 5 dakika bile sürmeden bitecek. Pahalı olduğu için fazladan da içemezsin. Ama onun yerine bir demlik çay söylesen doldurup doldurup içersin bol bol muhabbet edersin hatta çekirdek bile yersin. En az 1 saat gider. O yüzden çayın muhabbeti daha iyi olur.

Güzel bir bakış açısı.

Çay bir bardaktan fazla içilebildiği için konudan konuya atlanabiliyor fakat kahve içerken ilk konu bitmeden kahve bittiği için kısa sürüyor eğer bir bardaktan fazla içerim derseniz uykular haram oluyor sabah işe tabutçu amcalar ile gidiyorsunuz. :)

Niye kızgın yedim ya ben bu kadar. Zengin falan da değilim sadece hoşuma gidiyor :D Zevkler tartışılmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı