Cayma bedeli ödemeden taahhütname iptal edilebilir mi?

İlker Helvacı

Decapat
Hepinize merhaba arkadaşlar TTNET ile 24 aylık taahhütnamem var ve 16. ayındayım 25 Ocaktan bu yana internet bağlantım yok. her aradığım da en yakın zamanda çözülecek dendi .o gün bugündür bekliyorum en sonra aramaların da 25 Şubat tarihine kadar beklemem söylendi (daha geç bir tarihte de olabilir daha erken bir tarihte de) ama 22 gündür internetim olmadığı için daha fazla beklemek istemiyorum. Bunun için sözleşmemi iptal ettirmek istedim ama benden 675 TL cayma bedeli istendi. Benim bu bedeli ödemeden sözleşme imkanım var mıdır acaba? çünkü mağdur olan benim 22 gündür internetime giremiyorum ama benden bu paranın istenmesi bir nevi dolandırıcılık gibi bir şey. bunla ilgili her hangi bir bilgisi olan veya benzer durumu yaşayan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Thh'ye gitmekten başka bir çaren yok sanırım. Ortada imzalanmış bir sözleşme var sonuçta ve sözleşmede de üyelik süresi bitmeden çıkılırsa cayma bedeli ödenir yazıyorsa ödemek zorundasınızdır.

Thh bana 3 yıldır çözüm bulamadı vakit kaybı. Daha bakmamışlar bile.

Thh'ye başvurup iptal edebilirsiniz sonuçta ortada bir sözleşme var ve onlar kendi üzerlerine düşeni yapmıyorlar. Ama en azından 1 ayınızı alır gibime geliyor sonuçlanması.

Evet 1 ay. 3 yıldır bekliyorum herkesin sorunu bu zaten.

Evet 1 ay. 3 yıldır bekliyorum herkesin sorunu bu zaten.

Neye 3 yıldır bekliyorsunuz orasını söylememişsiniz. Eğer internet için 3 yıldır bekliyorsanız zaten çoktan bitmesi gerek taahhüt süresinin ama yok başka bir şey içinse biraz siniz de üzerine durmanız gerekiyor. Sizde sıkıntı çıktı diye herkeste çıkacak diye bir kaide yok.

Neye 3 yıldır bekliyorsunuz orasını söylememişsiniz. Eğer internet için 3 yıldır bekliyorsanız zaten çoktan bitmesi gerek taahhüt süresinin ama yok başka bir şey içinse biraz siniz de üzerine durmanız gerekiyor. Sizde sıkıntı çıktı diye herkeste çıkacak diye bir kaide yok.

Sıkıntı çıkmadı. Konu tıpatıp aynı. Taahhüdü ödedik 3 yıl önce geri ödemelerini bekliyoruz. Çoğu kişi bu durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı