Cayma bedeli ve internet servis sağlayıcı önerisi

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirtildiği üzere internet servis sağlayıcımdan memnun değilim. Hız yüzünden veya teknik sorunlar yüzünden değil. 200 GB kotalı internetim var(16Mbit download 1Mbit upload ama 0.40'ı geçmiyor). Bana kalsa ben kotasız bir tarife alırdım fakat önceden ailem çok internet kullanmadığı için bu paketi almışlar. Şu anda ödenen fiyat 79.90 ve normal fiyatı 159 TL olarak görünüyor. Şubat ayında taahhüt bitiyor. Şu an değiştirsem tahmini ne kadar cayma bedeli öderim? Müşteri hizmetleri bunun hakkında bir bilgi vermiyor. Millenicom 80Mbit download 8Mbit upload 109.90 TL'ye, TürkNet ise 75Mbit download 6Mbit upload 95 TL'ye veriyor. Altyapım ise maksimum 83Mbit destekliyor. Sizce hangisini seçmeliyim? Başka paket önerisi olan arkadaşlar da yazabilir. Ayrıca TürkNet 120 TL'yi karşılıyormuş. 200 TL çıkarsa 80 TL'sini cebimden verme imkanım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Millenicom'da sanırsam 100-200 TL arası karşılıyordu konuşmuştum, Millenicom derdim ben.
Millenicom kaç günde hizmeti verebilir. Liseye giden kardeşim var derse giriyor da.
Ben olsam Millenicom'a yürümez depar atardım. Son sorunun cevabı evet, mantık bu zaten.
Tahmini ne kadar cayma bedeli çıkar peki? Eğer biliyorsanız.
İnternetin yönetim panelinde taahhüt ve cayma bedelleri ile ilgili bir bilgi olması lazım.
Sayfaya girdiğim zaman beyaz ekran geliyor yüklenmiyor birkaç farklı bilgisayar ve telefondan denedim giremiyorum.

Kablonet zamanında tanıdığıma 1000 TL çıkarmıştı, defi ileri sürüp ödememişti. Bilemem sizinki ne kadar isteyecek.
Türk Telekom müşteri hizmetlerini arıyorum. Kapattırmak istiyorum diyorum. Cayma bedeli ödemeniz gerekiyor diyor. Ne kadar ödeyeceğim diye soruyorum. İnternetinizi kapattıktan sonra öğrenebilirsiniz diyor. Böyle bir mantık olabilir mi 😃

1 Yıldan uzun aboneliklerde kanuna göre cayma bedeli yok. Doğruysa aşağıdaki gibi bir şey buldum nette.

Telefondan *124# numarasını arayınız. Ardından 3-taahhut seçeneği seçiniz. Ardından 2-taahhut sorgu seçeneği seçiniz. Kalan taahhütlü gün sayısı ve bozma cezası SMS ile size gönderilecektir.

Son düzenleme:
Türk Telekom müşteri hizmetlerini arıyorum. Kapattırmak istiyorum diyorum. Cayma bedeli ödemeniz gerekiyor diyor. Ne kadar ödeyeceğim diye soruyorum. İnternetinizi kapattıktan sonra öğrenebilirsiniz diyor. Böyle bir mantık olabilir mi 😃

Tekrar arayın cayma ücretim hakkında bilgi almak istiyorum deyin. Ben geçen ay aramıştım 24 aylık taahhüdütüm vardı 6 ay kullanmıştım +1000 TL'lik ücret çıkartmışlardı. Neymiş 16 Mbps internet 180 liraymış da bize 7-8 senelik kullanıcı olduğumuz için 80 TL'ye çekmişler de 10 TL'de kullanım ücreti hop oldu 90 TL. Babam yaptırmış tarifeyi gelince baktım tarifenin fiyatına 90 TL. :D kuruş dahi indirim yok daha bizi kandırıyorlar. Babamlar da değiştirmeyelim değiştirirsek indirim yapmazlar diye bağlamış yine. Tam bir kabus Valorant oynayamıyorum pingden. Bir de sitelerine yazıyorlar 16 Mbps için 4 kişilik aile kullanımına uygunmuş gkdhjdgf.

Geri
Yukarı