Cayma bedeli

Gwynbleidd11

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığım Türk Telekom evde internet kampanyası 20.07.2021'de sona eriyordu. TurkNet'e geçmek istiyordum. Ama boş VDSL portu yoktu. Biz de kampanyayı yeniledik. 2 yıllık Türk Telekom ile tahahhut yaptık. Sonra kontrol ettiğimde bos port açıldıgını gördüm. Şimdi Türk Telekom aboneliğini fesih etmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla 2 yıllık tahahhütlerde cayma bedeli olmuyor. Fakat Türk Telekom'a sorduğumda bana cayma bedeli oluyor dedi. Ne yapmam lazım?

Başvuracağınız hakem heyetine gidip konuşun, çoğu artık cayma bedeli alınabilir şeklinde karar veriyor, yol yakınken ucuz caymayı ödeyip çıkın bence. Ek olarak geçmek için boş port olmasına gerek yok, kullandığınız internet portu üzerinden direkt geçebilirsiniz.

Kullandığım Türk Telekom evde internet kampanyası 20.07.2021'de sona eriyordu. TurkNet'e geçmek istiyordum. Ama boş VDSL portu yoktu. Biz de kampanyayı yeniledik. 2 yıllık Türk Telekom ile tahahhut yaptık. Sonra kontrol ettiğimde bos port açıldıgını gördüm. Şimdi Türk Telekom aboneliğini fesih etmek istiyorum. Bildiğim kadarıyla 2 yıllık tahahhütlerde cayma bedeli olmuyor. Fakat Türk Telekom'a sorduğumda bana cayma bedeli oluyor dedi. Ne yapmam lazım?
2 yıllık taahhütlerde cayma bedeli olmadığını kim dedi?

Bu kanunu müşteri hizmetlerine okuyun illaki yardımcı olurlar.

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-01_220107.png
    resim_2021-07-01_220107.png
    185,8 KB · Görüntüleme: 58
Başvuracağınız hakem heyetine gidip konuşun, çoğu artık cayma bedeli alınabilir şeklinde karar veriyor, yol yakınken ucuz caymayı ödeyip çıkın bence. Ek olarak geçmek için boş port olmasına gerek yok, kullandığınız internet portu üzerinden direkt geçebilirsiniz.

Boş port olması gerekiyor ya hocam. Turknet bakmıyor. Turk Telekom ise bilerek ilgilenmiyor 2019 yılında tam 2 ay port bekledim. Açmadılar. Ama gidip TT bağlatmak istiyorum deyince koşarak verdiler o portu.

Ayın 22'sinde taahhütüm bitti ve direkt Turknet'e geçtim. Sorunsuz bir şekilde hallettiler. Şu an Turknet kullanıyorum, umarım arkadaşımız da geçebilir.

Niye abonelik yenilersin ki? Senin şu an hizmet aldığın port tabii ki boş gözükmeyecek. TürkNet geçiş çok kolay ve hızlı oluyor. Taahhütün 1 aydan az kalması dolayısıyla cüzi bir miktar çıkacaktır ve bu ücreti zaten TürkNet karşılıyor 120 TL'ye kadar.

Cayma bedeli adı üzerinde vadesinden önce bir sözleşmeden caymanız ve buna binaen ortada sözleşmedeki hizmeti alamama veya sözleşmede taahhüt edildiği gibi kullanamama durumu oluşmamasına rağmen cayan tarafın caydığı bedeli ödeyerek sözleşmeden çekilmesi demektir yani burada 24 ay 12 ay olmasının bu bedeli ödememekle alakası yoktur. (sözleşmeye özellikle bedel ödenmeyeceği eklenmediyse ki bu özel sözleşmelerde olur genellikle)
Not: Eklemeyi unutmuşum hizmet sözleşmelerinde 24 ay üzeri sözleşmelerin bağlayıcılığı yoktur yani sizden cayma bedeli istenebilir ama Tüketiciyi Koruma Kanuna göre bir yıldan üzere olan sözleşmelerin bağlayıcılığı yoktur ki bağlayıcılığı olan sözleşmeler için bile sizden tüm hizmet bedelini isteyemezler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı