Cayma hakkı ikinci gelen ürün de bozuksa geçerli olur mu?

Cihan Hopalı

Decapat
Merhabalar,

27 Kasım cuma günü Vatan Bilgisayar üzerinden AOC marka 24G2U model monitör siparişi verdim, sipariş 30'unda elime geçti ve şubeye götürüp piksel testini yaptırdım, kendileri ghosting ve ışık sızması testlerini yapamayacağını söylediler, ben de evde yaparım deyip monitörü aldım. Eve getirip testleri yaptığımda ışık sızması olduğunu fark ettim, 2 Aralık günü değişim talebinde bulunarak Vatan PC'ye gönderdim geri. Şimdi sizlere sorum şu; benim değişim talebim kabul edilirse gelen yeni kutu üründe de ölü piksel - ışık sızması - ghosting vb. sorunlar çıkması durumunda, ben iade hakkımı kullanabilir miyim? Ayrıca diğer bir sorum da 30'unda elime geçen üründeki cayma hakkım 14 gün yani 13 Aralık'a kadar, değişim sağlanırsa benim cayma hakkım 2. gelen ürünün elime geçme tarihinden itibaren 14 gün olarak mı belirlenir? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur muhtemelen. 3 kez Monster marka laptop iade eden biri vardı burada görmüştüm.

Umarım dediğiniz gibidir, peki cayma süresi hakkında bilginiz var mı hocam? 2. ürün gelmesi dahilinde elime geçtiği gün itibarıyla cayma süresi 14 gün olarak mı belirlenir yoksa ilk aldığım üründeki tarih yani 30 Kasım - 13 Aralık arası mı kalır?

Ürün sizde değilken olan süre 14 güne dahil değil diye biliyorum. Yani mesela ürün geldi, 3 gün kullandınız. Sonra değişim talep ettiniz, bozuk geldi. Yeni gelen ürün için de en az 11 gününüz var diye biliyorum. Ki zaten bozuk geldiği için size patlama gibi bir durum olamaz.

Ürün sizde değilken olan süre 14 güne dahil değil diye biliyorum. Yani mesela ürün geldi, 3 gün kullandınız. Sonra değişim talep ettiniz, bozuk geldi. Yeni gelen ürün için de en az 11 gününüz var diye biliyorum. Ki zaten bozuk geldiği için size patlama gibi bir durum olamaz.
Umarım dediğiniz gibidir hocam, tam olarak durumu bilemiyorum, vatan bilgisayardan da hiçbir şekilde dönüt alamadım bu konuda saçma sapan söylemlerde bulundular, birisi evet olur dedi diğeri hayır olmaz, birinin beyaz dediğine öbürü siyah... Her şeyi göze alıp direkt yolladım monitörü, artık ne çıkarsa bahtıma, baktım kötü geldi son çare Tüketici Hakem Heyeti'nde soluğu alacağım gibi.

Geri
Yukarı