Cazipshop.com güvenilir mi?

Galileo Galilei

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Cazipshop.com'dan Canon 60D Body DSLR Fotoğraf Makinesi bu ürünü (EOS 60 D) almak istiyorum. Ürünün Canon Eurasia garantili olmadığını biliyorum. Elimde hali hazırda 18-135 ve 80-200 mm lens olduğu için sadece bıdy olarak alacağım makinayı. İzmir'de oturyorum ve buralarda hiç DSLR satan yer yok (büyük teknoloji markeyleri haricinde). Teknosada da fiyatı 18-200mm IS lensi ile 2800 Tl'yi buluyor. Benim bu kadar param yok.

1. Canon Eurasia garantisi olması çok önemli bir faktör mü? Alacağım ürün yasal ithalatmış ve ithalatçı garantisi altındaymış. Firmadan ithalat belge numaralarını istedim ve cevap verdiler. Belge no: 121375, izin tarihi 27-02-2013 imiş. Sizce güvenilir mi? Ben bu belge numarasını nasıl sorgulayacağımı bilmiyorum o yüzden size sordum.

2- Alacağım site güvenilir mi? Mağazaları sirkeci'deymiş. Daha önce gitmiş veya buradan alışveriş yapmış arkadaşlar varsa yorumları alabilir miyim?

Biraz uzun oldu ama okuyacak arkadaşlara teşekkürler.

@Kağan Demirtaş , @Recep Baltaş , @Egemen

Ben fotografium'dan aldım. Memnunum. Yengem Hayyam'dan aldı o da memnun. Bence değerlendirin siteyi. Çok iyi araştırın. Canon garantisi çok önemli. Çünkü fotoğraf makinesi konusunda sıradan tamircilere pek güvenilmez.

Site hakkında hiçbir yerde bir şikayet bulamadım. Bir de ABD'den getirme şansım var. ABD'den istersem yaza doğru ancak getirtebileceğim. Peki ABD'den alınca Canon Eurasia garantisi oluyor mu?

Fotografium'dan alışveriş yapan birisi var ve memnun olduğu için güvenilirdir. Fotozeynep'i bilmiyorum.

Güvenilir bir sitedir. Yaklaşık 3-4 alışverişim oldu ve hiç sorun yaşamadım. Belge numarası da verdiğine göre Canon Eurasia garantilidir. Ama Fotografium ve Fotozeynep kendini kanıtlamış sitelerdir.Ve Canon Eurasia garantisi çok önemlidir. Bende 500D vardı ve anakartı yandı 370 lira verdim anakart tamirine ama garanti olsaydı hiç para vermeyecektim. Makinenin başına ne geleceğini bilemezsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı