CB Erdoğan girdiği sınıfın tahtasına 'Oku, düşün, uygula, neticelendir' yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı açılış programına katıldı. Erdoğan, salgına değindi, salgının oluşturduğu problemlere değindi, salgın birçok ülkede sorun yaratmasına rağmen eğitimi aksatmayan ülke olduğumuzu, velilerimize salgın tedbirlerine uyma çağrısında bulundu. Ayrıca Erdoğan, sırası gelenlerin aşısını olması gerektiğini vurguladı.

Erdoğan, ondan sonra bir sınıfa girdi. Erdoğan kalemi eline aldı, tahtaya "Oku, düşün, uygula, neticelendir" notunu yazdı. Aslında doğru bir şey yazmış, milletimiz okumadan düşünmeden hareket ediyor. Ona ithafen yazdığını düşünüyorum. Önce yazılanı oku, kafanda harmanla, harmanladığını uygula, sonra değerlendir. Bunun gibi bir şey düşündüğünü düşünüyorum. Milletimizi biliyorsunuz, düşünmeden hareket ediyor. Kaynak.

1630998317375.png

@SalihBerkayÇ, ne yazık ki haklısınız. Milleti hep özele yönlendiriyorlar, devlet okuluna artık kimse gitmek istemiyor. Sırf özele gitmek için kredi çeken adam biliyorum.
Devletin yaptığı en iyi ve tek işinin BİLSEM denilen eğitim merkezlerini açtığını düşünüyorum.

@SalihBerkayÇ, zamanında ben lisede okurken özel okullara 3000 TL destek sağlanıyor gibi bir şey geziyordu, ne kadar doğrudur bilemem. Ama büyük ihtimalle özel okullara destek sağlanıyor, devlet okullarının niteliksiz olduklarını kendileri de biliyor. Milleti özele yönlendiriyorlar.
Doğru hocam. Özel okula gidenlere devlet teşvik veriyor. Kardeşime liseye geçmeden önce adını söylemeyeceğim bir özel okulla görüşürken söylediler. 2 yıl önce 6500 TL teşvik veriyordu. Ben 2013 senesinde özel liseye geçmek için görüşmeye gittiğimde 3000 TL veriyordu.

Doğru hocam. Özel okula gidenlere devlet teşvik veriyor. Kardeşime liseye geçmeden önce adını söylemeyeceğim bir özel okulla görüşürken söylediler. 2 yıl önce 6500 TL teşvik veriyordu. Ben 2013 senesinde özel liseye geçmek için görüşmeye gittiğimde 3000 TL veriyordu.
Bence de hocam. Mesela MEB kendi okulundan bir şey olmayacağını anlayıp başarılı öğrencileri Bilsem denilen eğitim merkezlerine yerleştirdiler ki orada da acayip iyi bir eğitim var.

@SalihBerkayÇ, bu BİLSEM nedir? İlk kez adını sizden duyuyorum.
@Asdasgudas, artık devlet de biliyor. Kendi okulları niteliksiz.
Hocam BİLSEM devletin açtığı özel okul gibi bir şey. Öğrencileri **yeteneklerine göre** sınava sokuyorlar ve eğer o alanda başarılıysa tam burslu bir ek okulmuş gibi bilsem merkezlerine alıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı