CBR 125 nasıldır?

GSX-R125 yedek parçasının pek bulunabileceğini düşünmüyorum. Aynı zamanda yakıt tüketimi de az farkla daha fazla. Bir gün satarken, cc yükselteceğiniz zamanda da satmak zor olur.
MT-125 daha verimli. Aynı zamanda memleketimin güzel yollarında sorun yaratmayacak, sizi rahatsız etmeyecek bir motor. Yedek parçası da zor bulunmuyor. Yamaha'nın marka adı ve motorun bilinmesi sayesinde piyasası daha hızlı.

Benim tercihim MT-125 tarafında olurdu.

Yamaha MT125 veya YZF R125 gibi rakiplerine oranla az da olsa yavaş.

Düşük bütçeye göre bakılırsa Küba veya Mondial gibi rakiplerine göre hızlı.

Konunun üzerinden biraz geçti ama bir sorum var. YouTube'a girdiğimde top Speed videolarında CBR ikisini de geçiyor. Bir de 0-100 de daha hızlı sanırsam, 12 saniye falandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
CBR125R güzeldir, hatta çok iyidir, tabii sıfırı olmayan ve apaçi başlangıç kiti olan Türkiye'de değil. Bulabileceğin en temiz 125-250r, motoru orijinal parçalarla yapılmış ve şasesine kaynak dokunmamış olandır, onu bulmakta kolay değildir. Yavaş değildir ama ülkemizde 250rr olmadığı için 600lüklere kadar Yamaha'nın motorlarının hep bir adım gerisindedir, yine de Honda'dır. 🙂

Temizini bulabilirsen güzel ancak genelde A1 ehliyete sahip gençlerin tercih ettiği motosikletler olduğu için piyasada temizinin kaldığını söyleyemem, tek tük temiz kalanları ise bu kategoriye göre oldukça pahalı. Düzgün CBR125R kalmadığı için bu modellerin tarihe karışacağını söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı