CBR 500r vs CBR 650F

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Şu an Honda CBR125R kullanmaktayım. Motosikletten memnunum ancak CC yükseltmek istiyorum. Beğendiğim ve bütçeme uygun iki model arasında kaldım. CBR 500r ve CBR 650F sizce hangisi? (ikisi de 2016-2017 model.)

Not: Ehliyetim yeterli ve yüksek CC deneyimim var. (Honda nc 700 s kullandım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Honda CBR125R kullanmaktayım. Motosikletten memnunum ancak CC yükseltmek istiyorum. Beğendiğim ve bütçeme uygun iki model arasında kaldım. CBR 500r ve CBR 650F sizce hangisi? (ikisi de 2016-2017 model.)

Not: Ehliyetim yeterli ve yüksek CC deneyimim var. (Honda nc 700 s kullandım.)
Bir anda mümkünse 4 silindire geçmeyin derim. CBR500R güzel bir tercih olacaktır, yeterli tecrübeniz olsaydı CBR650F derdim.

Bir anda mümkünse 4 silindire geçmeyin derim. CBR500R güzel bir tercih olacaktır, yeterli tecrübeniz olsaydı CBR650F derdim.
Yeterli tecrübem var. İlk defa 4 silindir kullanmayacağım. Dediğim gibi tecrübe ve ehliyet açısından sorunum yok.

Yeterli tecrübem var. İlk defa 4 silindir kullanmayacağım. Dediğim gibi tecrübe ve ehliyet açısından sorunum yok.

Bakın tabii ki tecrübenize saygı duyuyorum, ancak tecrübe dediğimiz "abi versene bir gazlıyım geleyim" onun gibi bir şey değil. Tecrübe dediğimiz şey uzun kullanımda olur ama olsun yine de şöyle söyleyebilirim ki CBR650F çok iyi bir motor virajıyla gidişiyle fren sistemiyle üzmeyecek bir makine 2 sezon önce 4000km kadar kullanıp satmıştım. Temizini de bulursanız tadından yenmez.

Bakın tabii ki tecrübenize saygı duyuyorum, ancak tecrübe dediğimiz "abi versene bir gazlıyım geleyim" onun gibi bir şey değil. Tecrübe dediğimiz şey uzun kullanımda olur ama olsun yine de şöyle söyleyebilirim ki CBR650F çok iyi bir motor virajıyla gidişiyle fren sistemiyle üzmeyecek bir makine 2 sezon önce 4000km kadar kullanıp satmıştım. Temizini de bulursanız tadından yenmez.
Tecrübe dediğim zaten sizin mesajınızın başında yazdığınız değildi. Önyargıyla yaklaşmışsınız. :)

CBR 650F'te bildiğiniz bir kronik sorun var mı ya da rastladığınız problemler nelerdir?

Tecrübe dediğim zaten sizin mesajınızın başında yazdığınız değildi. Önyargıyla yaklaşmışsınız. :)

CBR 650F'te bildiğiniz bir kronik sorun var mı ya da rastladığınız problemler nelerdir?
Şöyle yorumlamak gerekirse pamuk gibi bir motor debriyajı yumuşacık şehir içinde yormuyor artçıyla sakin kullanıma da tek başına devirli kullanıma da her türlü gelen bir makine. Ben kullandığım süreç boyunca çok keyif aldım sadece aynalar biraz fazla sallanıyor onun dışında gerçekten motor bloğu çok dayanıklı. zaten Honda'nın ölümsüz motorlarından biri olan CBR600F'in biraz kırpılmış ve yenilenmiş bir bloğu var bu motorda o yüzden hiç düşünmeden alabilirsiniz. bir kullanan arkadaşımdan sadece yağ kaçırıyor gibi bir problem duymuştum ancak ben hiç yaşamadım (motorum 34bindeydi) dediğim gibi keyifle binebileceğiniz bir motor. kendi kafamda bir proje oluşturmuştum CBR900 Hornet'i restore edip kullanıcaktım o yüzden sattım ancak sattıktan sonra borçlar falan derken çok ertelendi. sattığıma gerçekten pişman olduğum motorlardan biridir bir diğeri de Yamaha FZ6'dır.

Hocam ben de CBR 125 den 50cc ye düştüm😂😂

Şu an çok memnunum az yakıyor 😁
Zaten tecrübe var ben olsam sıfır R25 alırdım.
Seneye R25 bakıyorum ben de hayırlısı çok pahalı o paraları vermek istemiyorum.
R25 evet çok güzel motor ama parasının hakkını kesinlikle vermiyor. 250cc'ye göre çok yakıyor. onu alacağıma CBR500 çok daha mantıklı bir seçim ama 50cc güzeldir hiç bir türlü üzmez :D

Hocam ben de CBR 125 den 50cc ye düştüm😂😂

Şu an çok memnunum az yakıyor 😁
Zaten tecrübe var ben olsam sıfır R25 alırdım.
Seneye R25 bakıyorum ben de hayırlısı çok pahalı o paraları vermek istemiyorum.
R25 çok güzel motosiklet ama ülkemizde bir tık fazla abartıldığı için piyasası çok yüksek. Aynı paraya 16-21 kasa CBR 500 alınabiliyor. 🤦🏻‍♂️

50'lik kullanan komşum var, yakıt tüketimini duydukça benim de sinirlerim bozuluyor. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı