CBR125R alınır mı?

MrWasil

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Merhaba;

22 yaşındayım bodrum yalıkavakta yaşıyorum buralarda merkeze uzaklık vs olduğu için motor almayı düşünüyorum, bugün ehliyete yazıldım 1 aya Kadar'da CBR125R almayı düşünüyorum 2'nci el. Aslında bana kalsa 0 alırım fakat üretimi yok galiba hiç motor bilgim yok ilk başlangıç için CBR125 uygun mudur?

Scooter vs demeyin CBR'ın şekli en çok beni çeken taraflarından birisi :)

Merhaba;

22 yaşındayım bodrum yalıkavakta yaşıyorum buralarda merkeze uzaklık vs olduğu için motor almayı düşünüyorum, bugün ehliyete yazıldım 1 aya Kadar'da CBR125R almayı düşünüyorum 2'nci el. Aslında bana kalsa 0 alırım fakat üretimi yok galiba hiç motor bilgim yok ilk başlangıç için CBR125 uygun mudur?

Scooter vs demeyin CBR'ın şekli en çok beni çeken taraflarından birisi :)
Hiç tecrübeniz yoksa daha şehir içi motorlar tercih edebilirsiniz, alışma süreciniz size kalmış, bu öneriyi verdikten sonra saçma olacak ama ilk motorum virago 535cc idi. Motoru satın aldığımda sürmeyi bilmiyordum, ilk gün biraz pratik yaptım, 2. Gün trafikteydim. El ayak koordinasyonunuz yüksekse hızlı alışırsın.

Edit: Böyle diyince de garip oldu. Kendinize güveniyorsanız alınor ya. 😂

Hevesinizi kırmak istemem bence alınmaz. Kaç kere rektifiye oldu Allah bilir. Temizine dünya para istiyorlar. Ölüsü masraftan öteye geçmiyor.

Çoğu kişinin ilk motoru olduğundan şasenin bile terazide olduğunu düşünmüyorum. O yüzden alacaksanız çok düzgün bir ustaya gösterin derim.

Ne kadar sürede alışırım sence.

Hocam önceden motor kullandı iseniz 125R'da fazla zorlanmadan Max 1 ayda alışırsın.
Hocam bir de kaskınızı ve ekipmanınızı motor almadan alın. Kızlara şekil olsun saçım bozulmasın diyen tipler gibi kaskınızı çıkarmayın. Ben bakkala giderken takmadım kaskımı şimdi ceremesini çekiyorum.

Çok teşekkürler, şu anda 15-20 k bandında mecbur bir şeyler alacağım bunun altı biraz buralarda yavaş kalır zorlanırım diye düşünüyorum. Şekille işim yok hocam ayağımı yerden kessin yeter :)

Hocam önceden motor kullandı iseniz 125R'da fazla zorlanmadan Max 1 ayda alışırsın.
Hocam bir de kaskınızı ve ekipmanınızı motor almadan alın. Kızlara şekil olsun saçım bozulmasın diyen tipler gibi kaskınızı çıkarmayın. Ben bakkala giderken takmadım kaskımı şimdi ceremesini çekiyorum.

Selam aktif olduğunuzu ve bilgili olduğunuzu görüp yazmak istedim eğer müsait iseniz yazdığım konuya bakabilir misiniz?
Konuyu oluşturdum fakat yazan olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı