CCleaner güvenilir mi?

VΣNOM

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522654119
ASC/ Wise Care bunlardan zaten uzak duruyorum. Eskiden CCleaner ile bir temizlik yapmıştım sonra bilgisayarın işletim sistemi çöktü. Bazı sitelerde de Microsoft'dan birisi CCleaner için sistem dosyalarını bozuyor dedi diyor. Güvenilir mi? Sistemi bozmamak için hangi ayarları kullanmak gerekiyor? Kayıt defteri temizliği mi bozuyor yoksa?

CCleaner güvenilir ve benim önerdiğim bir yazılım. Program kurulduğunda varsayılan ayarlarda kalması yeterli oluyor. Ek olarak internet tarayıcısı sekmelerine tik koyabilirsiniz.

Kullanılabilir ama ben kullanmıyorum. Aşağıdaki rehberde yazan kayıt defteri düzenleme ile disk birleştirme dışındakileri iki haftada bir felan yapıyorum yetiyor. Kayıt defteri birleştirme ve temizleme olayını zaruret kalmadıkça yapmam disk birleştirmeyi de aynı şekilde.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Windows 10'da sıkıntı çıkarır mı peki ?
Windows 10'da sıkıntı çıkarır mı peki ?
Yazılımı yüklemeden önce sistem geri yükleme noktası oluşturdum. Söylenilen ayarlarda şuana kadar bir sorun görmedim.

Son düzenleme:
Tentürdiyot gibi bir yazılım, zararlı, gereksiz şeyleri temizliyor evet ama sağlam ve gerekli şeyleri de bozuyor. Önermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı