CCleaner tarzında bir program yapmak istiyorum

Tamer7

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar Visual Basic ile CClenaner tarzı çerez dosyaları temizleyen, sistemde yer açan, disk birleştirme yapan, önbellek temizleyen bir program yapmak istiyorum. Ben mantığı şöyle düşündüm zaten bunlar Windows yazılımı olarak var. Program, Disk Temizleyici ve Disk Birleştirme olsun bu programları arkaplanda sessizce çalıştıracak ve yapılan işlemlerinin dökümanlarını ekrana yazdıracak. Bu mümkün mü ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yardımcı olabilecek birileri yok mu?

Geçici internet dosyalarin silmek için şöyle bir yol izleyebilirisin :
Windows' da bazi çevre değişkenleri var. Örneğin %temp% çevre değişkeni sana geçici dosyalarin yerini verecektir. Mesela başlat->çaliştir->cmd yi aç. Cmd' ye echo %temp% yaz sana bu adresi göstericektir. Böylece geçici dosyalarin nerede oldugu belli oldu . Yapman gereken içini temizlemek. Diğerleri hakkinda ise bir fikrim yoktur . Bu arada senin düşüncen yeni bir program yazmak olmaz . Yani üç programi ayni anda çaliştirmak yeni bir program yazmak tam da sayilmaz bence .

C,C++,VB.NET bu dillerin hepsini bilmen gerekiyor yoksa yapamazsın, tanımlama ve bulma algoritmasını mükemmel yazmak zorundasın yoksa sisteme ciddi zararlar verebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı