CD veya USB olmadan Windows XP’ye format atma

UtkuGARIP

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar

2 gün önce Windows 10 için HDD'den format atmıştım. Kasadaki 6 USB girişinin 5 tanesi kırıldı :) ve elimde hiç boş CD yok. İdareten USB çoklayıcı aldım. Bu seferde flash bellek kilitlendi Microsoft sayesinde.

HDD ile format atma yöntemini buldum ama o da bir tek Windows XP desteklemiyormuş. (Program yapıldığında Windows 10 yoktu ama destekliyor. 🤔)
Neyse, HDD ile Windows XP için format atabilmenin güncel bir yolu var mıdır arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD üzerine XP dosyalarını Rufus ile kopyalayın aynı USB oluşturur gibi.

Cevabın için teşekkür ederim.
Rufus benzeri bir program denemiştim ama ille de USB olması gerektiğinden HDD'yi görmüyordu.
Rufus programını deneyeceğim, inşallah olur. :)

------------------------------------

Programı denedim, maalesef HDD'yi görmedi.

Son düzenleme:
Tembel olmayın gidin boş bir tane DVD/CD alın.
Kurulum dosyalarını oluşturun. Hiç sıkıntılı yollara girmeden Temiz kurulum yapın.
Optik sürücün yoksa Taşınabilir optik sürücü satın alabilirsin.
En Ucuz Optik Sürücü Modelleri hepsiburada.com'da

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuraya bakmanız iyi olur. Buradaki yöntemi uygulayarak kurabilirsiniz.

Fantezi Yaparken HDD'den xp kurdum :D

Teşekkür ederim fakat "winnt.exe" dosyası yok. Konu 2011 tarihinde yayınlamış galiba Microsoft açık sanıp kaldırdı dosyayı. :D

Tembel olmayın gidin boş bir tane DVD/CD alın.
Kurulum dosyalarını oluşturun. Hiç sıkıntılı yollara girmeden Temiz kurulum yapın.
Optik sürücün yoksa Taşınabilir optik sürücü satın alabilirsin.
En Ucuz Optik Sürücü Modelleri hepsiburada.com'da

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tembellikle ne alakası var kardeşim. Ek bir bilgi olarak öğrenmeye "tembellik" dememeiydiniz benc

Zaten konuda "winnt.exe" değil "winnt32.exe" şeklinde yazıyor.

O konuya daha önce de denk geldim,hatta yabancı kaynaklarda da bu yöntem öneriliyordu ama dediğim gibi tarih çok eski olduğu için "i386" klasörüne bakayım dedim. İyi ki bakmışım, bahsedilen dosyalar yok. :(
Burada konuaçarak yeni bir yöntem var mı diye sormak istedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı