Çekingen biri olmamla ilgili sorunlarım

Güzel kardeşim benim oğlumdan bir yaş küçüksün senin işin biraz zor ve okulun uygun değil bence bu bir.
İkincisi senin kafanda değil tam tersi kafada arkadaş edinmeye çalış biraz kendini yoldan çıkart bir baba bunu nasıl der deme bana.
Üçüncüsü hiç bilmediğin okul dışında ortamlara katıl mesela tiyatro kursu olabilir. Kafana da çok takma taktıkça iyice kötü olursun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Özgüven eksikliğin olduğunu düşünüyorum. Herkesi 4-4'lük görüyorsun bu yüzden kendini hırpalıyorsun. Sana tavsiyem;

Sabah kalk duşa gir, güzel ütülü kıyafetler giy, saçlarını tara, parfümünü sık ve aynaya bak o günün farklı olacağını ve kimsenin mükemmel olmadığını aklından geçir. Güler yüzlü ol, biri ile iletişim sırasında onunla göz teması kur kesinlikle.

Çok teşekkür ederim. Aslında fen lisesine naklimi isteyebilirim ama bugün de gayet iyi geçti. Yavaş yavaş bir iki arkadaş ediniyorum. Biraz da uzak fen liseleri evime, şu anki okulum gayet iyi. Sabahleyin zaten duş almıyorum da saçımı yıkayıp tarıyorum, kıyafetlerimi düzenlice koyuyorum yani fiziksel olarak iyiyim ama önerileriniz sayesinde kendimi biraz daha rahat ve olumlu hissetdim. Benim bu durumumu ingilizce hocam fark etti. Bana ve sınıftakilere farkettirmemeye çalışıyor ama aslında ben biliyorum ne yaptığını ve hoşuma da gidiyor. Onun ve sizin sayenizde daha iyi hissettim çok teşekkür ederim sizlere.

Bursa Erkek Lisesi'nde.

Bugün daha önceden tanıdığım kitapçıya gittim birkaç şey almak için ve orada baya iyi sohbet ettim ve kendimi ifade ettim. Uzun zamandan beri bu kadar iyi bir konuşma geçmemişti aramızda. Yani bu kadar fazla konuşmamıştım. Oradan çıkınca kendimi iyi hissettim. Biraz havalandım gibi bir şey oldu sanki bunu okulda yansıtmamam gerektiğini düşünüyorum. Yani hocalarıma ve arkadaşlarıma olan saygımı yitirmekten korkuyorum. Ama söyledikleriniz için çok teşekkür ederim.

Okulunda kız yoksa ayrıl derim. Lise sonrası öyleleri kızlara karşı çok çekingen oluyor, iletişim kuramıyorlar, çok büyütüyorlar kızları.

Okulunda kız yoksa ayrıl derim. Lise sonrası öyleleri kızlara karşı çok çekingen oluyor, iletişim kuramıyorlar, çok büyütüyorlar kızları.
Okulda kızlar var ama şu anda ilk sınıftayım ve herkes bu sınıfın önemli olduğunu söylüyor. Ben de bu düşüncedeyim. İleri de belki o tür mevzulara girebilirim ama şu an ki derdimi sizlerin sayesinde çözdüm ve mutluyum.

İlk rahatlığını hissedince, gerisi gelecek. Diğer arkadaşların dediği gibi daha yeni açıldı okul. Yavaş yavaş arkadaşlıklar doğar. Saçma gelebilir belki ama bence kavga et. İçine kapalı birisin ve illaki birileri sana laf atar. Kavga etmek senin için çok kolay olmalı. Gerçekten çok ciddiyim. Dayak yersen, daha bile iyi olur. Rahatlatır en azından.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı