Advertisement

Çekirdek arttırımından sonra PC çöktü

HezeyaN

Femtopat
CS:GO için FPS arttırma lazımdı. Birkaç arkadaş çekirdek arttırsan daha iyi okur dedi. Link attılar ve denileni yaptım. 16 çekirdeğe kadar çıkardım ama bir uyarı vardı. Düzenlenemez diye ben de tamam dedim ve PC'yi yeniden başlattım. Açtığında mavi ekran ve kurtarma hatası çıktı. Sanırım PC çöktü. Çözümünü bilen bir arkadaş var mı? Artırmadan önce çekirdek sayısı 1 deydi.

Okan Demiray

Centipat
Yer
Amasya
Ben boş yere Xeon aldım galiba taktik var mı çekirdek artırımı için?
Şaka bir yana sanırım başlangıç ayarlarından falan maksimum işlemci sayısını artırmışsınız. Tamamen gereksiz şeyler. Güvenli modda başlat bilgisayarını eski ayarlarına geri dön.

Emma Stone

Decipat
Makaleler
1
Yer
Bursa
O kadar çekirdek sayısını arttırmışsın, ekstradan RAM yükle de lazım olur 😄.
Neyse, eğer çekirdek arttırımını program ile yaptıysan akıl fikir diliyorum. Programsız yaptıysan sistemi güvenli modda başlat kurtarma modundan. Sonra çekirdek sayısını nasıl 1'den 16 yaptıysan bu sefer de 16'dan 1 yap. Yeniden başlat.

Zapto

Picopat
Yer
Adana
O kadar çekirdek sayısını arttırmışsın, ekstradan RAM yükle de lazım olur 😄.
Neyse, eğer çekirdek arttırımını program ile yaptıysan akıl fikir diliyorum. Programsız yaptıysan sistemi güvenli modda başlat kurtarma modundan. Sonra çekirdek sayısını nasıl 1'den 16 yaptıysan bu sefer de 16'dan 1 yap. Yeniden başlat.
Eyvallah hocam sayeniz de 8 GB RAM'i 32 GB yaptım. Şimdi de tamirciye gidiyoruz. Çok sağ olun iyi ki varsınız. (!)

Doğukan Çelik

Hectopat
CS:GO için FPS arttırma lazımdı. Birkaç arkadaş çekirdek arttırsan daha iyi okur dedi. Link attılar ve denileni yaptım. 16 çekirdeğe kadar çıkardım ama bir uyarı vardı. Düzenlenemez diye ben de tamam dedim ve PC'yi yeniden başlattım. Açtığında mavi ekran ve kurtarma hatası çıktı. Sanırım PC çöktü. Çözümünü bilen bir arkadaş var mı? Artırmadan önce çekirdek sayısı 1 deydi.

Arkadaş burada doğan slx aracı Bugatti gibi kullanmak istemiş. 😂😂😂

Yukarı