Çekirdek arttırımından sonra PC çöktü

HezeyaN

Decapat
Daha fazla  
CS:GO için FPS arttırma lazımdı. Birkaç arkadaş çekirdek arttırsan daha iyi okur dedi. Link attılar ve denileni yaptım. 16 çekirdeğe kadar çıkardım ama bir uyarı vardı. Düzenlenemez diye ben de tamam dedim ve PC'yi yeniden başlattım. Açtığında mavi ekran ve kurtarma hatası çıktı. Sanırım PC çöktü. Çözümünü bilen bir arkadaş var mı? Artırmadan önce çekirdek sayısı 1 deydi.

Hocam link ile program ile çekirdek arttırma olmaz zaten arkadaşlarınız ne attı ise bilip bilmeden iş yapmışlar CPU kaç çekirdek ise BIOS'tan onu ayarlarsın olur biter. İşlemciniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben boş yere Xeon aldım galiba taktik var mı çekirdek artırımı için?
Şaka bir yana sanırım başlangıç ayarlarından falan maksimum işlemci sayısını artırmışsınız. Tamamen gereksiz şeyler. Güvenli modda başlat bilgisayarını eski ayarlarına geri dön.

O kadar çekirdek sayısını arttırmışsın, ekstradan RAM yükle de lazım olur 😄.
Neyse, eğer çekirdek arttırımını program ile yaptıysan akıl fikir diliyorum. Programsız yaptıysan sistemi güvenli modda başlat kurtarma modundan. Sonra çekirdek sayısını nasıl 1'den 16 yaptıysan bu sefer de 16'dan 1 yap. Yeniden başlat.

O kadar çekirdek sayısını arttırmışsın, ekstradan RAM yükle de lazım olur 😄.
Neyse, eğer çekirdek arttırımını program ile yaptıysan akıl fikir diliyorum. Programsız yaptıysan sistemi güvenli modda başlat kurtarma modundan. Sonra çekirdek sayısını nasıl 1'den 16 yaptıysan bu sefer de 16'dan 1 yap. Yeniden başlat.
Eyvallah hocam sayeniz de 8 GB RAM'i 32 GB yaptım. Şimdi de tamirciye gidiyoruz. Çok sağ olun iyi ki varsınız. (!)

CS:GO için FPS arttırma lazımdı. Birkaç arkadaş çekirdek arttırsan daha iyi okur dedi. Link attılar ve denileni yaptım. 16 çekirdeğe kadar çıkardım ama bir uyarı vardı. Düzenlenemez diye ben de tamam dedim ve PC'yi yeniden başlattım. Açtığında mavi ekran ve kurtarma hatası çıktı. Sanırım PC çöktü. Çözümünü bilen bir arkadaş var mı? Artırmadan önce çekirdek sayısı 1 deydi.

Arkadaş burada doğan slx aracı Bugatti gibi kullanmak istemiş. 😂😂😂

Geri
Yukarı