Çekya'dan sürekli ağ trafiği geliyor

ERK3

Femtopat
Daha fazla  
Chrome açar açmaz Windows hizmetleri için ana bilgisayar işlemi açılıyor çalışıyor gelmeye çalışan bir şeyler var gitmeye de çalışan var. Avast sağ olsun engelliyor ama bunlar ne anlamadım. Bir ağ trafiği var belli 1 senedir PC'ye bir şey yüklemedim sıkıntıda yok rahat çalışıyor tarattım temiz çıktı. PC interneti kapatınca System gelmeye gitmeye çalışıyor açınca Windows hizmetleri için ana bilgisayar işlemi de aynılarını yapıyor çekya da ABD'den konum geliyor engelliyor Avast tcp UDP nedir? Bilgim yok.

1652716171665.png

Chrome açınca bunlar başlıyor svchost diyor dizin dosya olarak virüs mü sızdı? Svchosta ya da bir şeyler mi gelmeye gitmeye çalışıyor? Bilgisayardan yardım ederseniz mutlu olurum kafayı taktım çok pis ders falan saldım.
İnterneti kapatınca Full kesince bu arkadaş geliyor.

1652716228524.png

Almanya'da başladı yeni eskiden de vardı muhtemelen ama yeni görüyorum bugün.

1652716315900.png

Her saniye geliyorlar gidiyorlar engelliyor Avast ama neden gelip gidiyorlar ve bunlar ne bilen var mı? Tekrar konu açtım cevap bulamadım diye rahatsızlık ediyorsam affola.

Dosya Ekleri

• 1652716651699.png
    1652716651699.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 17
Chrome açar açmaz Windows hizmetleri için ana bilgisayar işlemi açılıyor çalışıyor gelmeye çalışan bir şeyler var gitmeye de çalışan var. Avast sağ olsun engelliyor ama bunlar ne anlamadım. Bir ağ trafiği var belli 1 senedir PC'ye bir şey yüklemedim sıkıntıda yok rahat çalışıyor tarattım temiz çıktı. PC interneti kapatınca System gelmeye gitmeye çalışıyor açınca Windows hizmetleri için ana bilgisayar işlemi de aynılarını yapıyor çekya da ABD'den konum geliyor engelliyor Avast tcp UDP nedir? Bilgim yok.

Eki Görüntüle 1389739

Chrome açınca bunlar başlıyor svchost diyor dizin dosya olarak virüs mü sızdı? Svchosta ya da bir şeyler mi gelmeye gitmeye çalışıyor? Bilgisayardan yardım ederseniz mutlu olurum kafayı taktım çok pis ders falan saldım.
İnterneti kapatınca Full kesince bu arkadaş geliyor.

Eki Görüntüle 1389740

Almanya'da başladı yeni eskiden de vardı muhtemelen ama yeni görüyorum bugün.

Eki Görüntüle 1389742

Her saniye geliyorlar gidiyorlar engelliyor Avast ama neden gelip gidiyorlar ve bunlar ne bilen var mı? Tekrar konu açtım cevap bulamadım diye rahatsızlık ediyorsam affola.
Avast'ın olabilir çek bir AV şirketi.

5.62.53.53 Avast'ın sahip olduğu bir IP adresidir. Avast ise Prag/Çekya merkezli bir antivirüs yazılımıdır.

Avast'ın güncelleme vs gibi bir işlem yapmadığına ve browser defender, canlı koruma gibi bir özelliğinin açık olmadığına emin misiniz ?

5.62.53.53 Avast'ın sahip olduğu bir IP adresidir. Avast ise Prag/Çekya merkezli bir antivirüs yazılımıdır.

Avast'ın güncelleme vs gibi bir işlem yapmadığına ve browser defender, canlı koruma gibi bir özelliğinin açık olmadığına emin misiniz ?
siz adamsınız :kalp:bilmiyordum sağolun

kendi ağımı güvenilir yaptım sonra kesildi gelmemeye başladı bildirimler güvenilir olduğu için engel olayları kesildi çözüldü galiba 20dkdir ses yok

nasıl canlı koruma hocam tekrar anlatırmısın?
evet almanyada abdde girdiğimde o ipleri avast sayfası cikiyor avasttanmış o zaman ok sağolun yine

kendi ağımı güvenilir yaptım sonra kesildi gelmemeye başladı bildirimler güvenilir olduğu için engel olayları kesildi çözüldü galiba 20dkdir ses yok

nasıl canlı koruma hocam tekrar anlatırmısın?
Bazı antivirüs programları Canlı Koruma, Web Security vs gibi isimler altında, sizin Chrome gibi, Firefox vs gibi tarayıcılardan yaptığınız işlemleri, indirmeleri de ekstra kontrol ediyor. Normalde indirdiğiniz dosya indirildikten sonra taranır çoğu programda. Ama bazen indirmeden de, site adreslerini falan tarıyor bazı antivirüsler. Veya bunu bir eklenti olarak tarayıcılara ekleyebiliyor. Yanlış bilmiyorsam, Avast'ın, Avast Online Security adlı bir uzantısı var Chrome-Opera-Firefox için. Bu eklentiyi kullanıyorsanız, Chrome'u açtığınız zaman Avast devreye giriyor olabilir diye düşünmüştüm. Ama zaten ağınızı güvenli yaptıysanız ve sorun geçtiyse, problem kalmamış demektir.

Ben yaklaşık 17-18 senedir hiçbir Antivirüs programı kullanmıyorum. O bakımdan güncel isimlerini yanlış hatırlıyor olabilirim tabii bu arada :)

Bazı antivirüs programları canlı koruma, web Security vs gibi isimler altında, sizin Chrome gibi, Firefox vs gibi tarayıcılardan yaptığınız işlemleri, indirmeleri de ekstra kontrol ediyor. Normalde indirdiğiniz dosya indirildikten sonra taranır çoğu programda. Ama bazen indirmeden de, site adreslerini falan tarıyor bazı antivirüsler. Veya bunu bir eklenti olarak tarayıcılara ekleyebiliyor. Yanlış bilmiyorsam, Avast'ın, Avast Online Security adlı bir uzantısı var Chrome-Opera-Firefox için. Bu eklentiyi kullanıyorsanız, Chrome'u açtığınız zaman Avast devreye giriyor olabilir diye düşünmüştüm. Ama zaten ağınızı güvenli yaptıysanız ve sorun geçtiyse, problem kalmamış demektir.

Ben yaklaşık 17-18 senedir hiçbir antivirüs programı kullanmıyorum. O bakımdan güncel isimlerini yanlış hatırlıyor olabilirim tabii bu arada :)

Sağ ol hocam. Güvenli ağa aldım svchost dosyaları geliyordu en çok onlarda bitti Chrome'da virüs yok olsa anlaşılırdı çıkardı taramada.

Bazı antivirüs programları canlı koruma, web Security vs gibi isimler altında, sizin Chrome gibi, Firefox vs gibi tarayıcılardan yaptığınız işlemleri, indirmeleri de ekstra kontrol ediyor. Normalde indirdiğiniz dosya indirildikten sonra taranır çoğu programda. Ama bazen indirmeden de, site adreslerini falan tarıyor bazı antivirüsler. Veya bunu bir eklenti olarak tarayıcılara ekleyebiliyor. Yanlış bilmiyorsam, Avast'ın, Avast Online Security adlı bir uzantısı var Chrome-Opera-Firefox için. Bu eklentiyi kullanıyorsanız, Chrome'u açtığınız zaman Avast devreye giriyor olabilir diye düşünmüştüm. Ama zaten ağınızı güvenli yaptıysanız ve sorun geçtiyse, problem kalmamış demektir.

Ben yaklaşık 17-18 senedir hiçbir antivirüs programı kullanmıyorum. O bakımdan güncel isimlerini yanlış hatırlıyor olabilirim tabii.

Eklenti kullanmıyorum Windows'u falandamı kontrol ediyor.

1652719777585.png

Bitti sanmıştım devam ediyor galiba.
O yazanlar muhtemelen kullandığım modemim ile ilgili bir şey o çıkıyor o tarz şeyler.

Sağ ol hocam. Güvenli ağa aldım svchost dosyaları geliyordu en çok onlarda bitti Chrome'da virüs yok olsa anlaşılırdı çıkardı taramada.

Eklenti kullanmıyorum Windows'u falandamı kontrol ediyor.

Eki Görüntüle 1389792

Bitti sanmıştım devam ediyor galiba.
O yazanlar muhtemelen kullandığım modemim ile ilgili bir şey o çıkıyor o tarz şeyler.
Evet güvenlik duvarı yani firewall yazılımları yaptığınız indirmeden girdiğiniz technopat hesabına kadar takip eder. O yüzden kafanıza çok takmayın bende çek bir Antivirüs şirketi olduğunu söyledim arkadaşta söylemiş sağ olsun
AVAST'ın firewall'ı her şeyi takip eder diğer antivirüslerde de aynıdır bir şeyi engellemeyecekseniz çok firewall sekmesini ellemenizi önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı