Celal Şengör'e soruşturma şoku

Ne kadar saçma. Senin kız arkadaşının eteğini kaldırıp şaplak atan birisi cahil olursa tepki verip, eğitimli olursa iyi yapmış mı diyeceksin?
Böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Bunun bir iddia olduğunu ve henüz bir netice kazanmadığını biliyorsunuzdur umarım. Her iddiaya inanacaksak işimiz zor. Eğer iddia doğruysa destekleyecek halimiz yok. Bu kadar ünlü bir Profesörün böyle bir şey yapması çok düşük olasılık.

Böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Bunun bir iddia olduğunu ve henüz bir netice kazanmadığını biliyorsunuzdur umarım. Her iddiaya inanacaksak işimiz zor. Eğer iddia doğruysa destekleyecek halimiz yok. Bu kadar ünlü bir Profesörün böyle bir şey yapması çok düşük olasılık.

İddia değil, kendisi söyledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Adam kendi ağızıyla söylüyor ne iddiası?
Bu videoyu görmemiştim, kusura bakmayın bir yanılgı yaşadım. Eğer videodakileri şaka halinde anlatmıyorsa(ki anlatıyor gibi durmuyor) gerekli şeylerin yapılması lazım.

(Diğer mesajı düzelttim. Teşekkürler bilgilendirme için.)

Son düzenleme:
Bu videoyu görmemiştim, kusura bakmayın bir yanılgı yaşadım. Eğer videodakileri şaka halinde anlatmıyorsa(ki anlatıyor gibi durmuyor) gerekli şeylerin yapılması lazım.

(Diğer mesajı düzelttim. Teşekkürler bilgilendirme için.)

@kino
bu arada kişinin bu duruma karşı olduğunu söylediği belli mi? Belki kendisi razıdır(düşük ihtimal). Onun razı olmasına bağlı çünkü bu durum, her ne olursa olsun etik değil ama.

Sorun değil, tüm olay buradan patlamıştı zaten. Yalnızca iddia olsaydı keşke, hiç rıza olduğunu sanmıyorum. Diyorlar asperger sendromu falan. Ülkedeki aydın geçinen kısma Tanrı muamelesi yapılınca onlar da her şeyi hak görüyor kendilerine.

Ülkedeki aydın geçinen kısma Tanrı muamelesi yapılınca onlar da her şeyi hak görüyor kendilerine.
Öyle bir dönemdeyiz ki halkın içindeki en bilgili ve kültürlüler bile böyle şeyler yapıyor. :(

@350070 her şeye hahaha atmanıza gerek yok. Forumdakilerin aksine; bir hatam varsa düzeltirim.

Bir soru soruyorum, ve yanlışımı düzeltiyorum. İstediğini yapabilirsin, ne derdin var anlamıyorum. Birisiyle konuşuyorum senle değil.

Adaletin karşısında sosyal statünüz sizin işlediğiniz suçun sonucunu değiştiremez. Bilim adamı da olsan, cumhurbaşkanı da olsan, akademisyen de olsan, uyuşturucu kaçakçısı da olsan taciz her yerde tacizdir. Tecavüz her yerde tecavüzdür, hırsızlık her yerde hırsızlıktır.

Kendisi değerli biri de olsa ceza alması gerektiren bir durum yaptıysa gerçekten, x kişisi gibi yargılanmalıdır.

Ha tabii ki bu dediğim adalet sistemi tıkırında işleyen, liyakat sahibi ülkelerde gerçekleşir. Sonuç olarak her hayvan eşittir ama bazıları daha eşittir :)

Celal Şengör'in taciz ettiği kız için "rahatsız olsa şikayetçi olurdu" diyen kafa yapısı ile cemaat yurtlarında tacize uğrayan çocuklarda vakıfları savunanlar aynı kafa yapısına sahip. Bizden birisi yaparsa suçlu karşısıdır mantığı ve olaya değil de taraflara bakanlar yüzünden Türkiye asla düzelemeyecek bir b*k çukuru olmuştur. Sanırsın Türkiye'de korkudan sesini çıkaramayan, şikayet ederse can güvenliğinin sağlanamayacağından, en iyi ihtimalle baskıya uğrayacağını bildiği için çekinen binlerce kadın ve çocuk hiç olmadı. Bazılarına şaka geliyor olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı