Çözüldü Celeron 1037U işlemci 105 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yahya Nuroğlu

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Bence ECS nm70 ı2 anakarta dahil Intel Celeron 1037U var. OCCT ile linpack test yaptığımda 105 dereceyi görüyor. Ama bilgisayar ne kapanıyor ne de reset atıyor. Benim bildiğim 80-90 derece arasına geldiğinde kapanması ya da reset atması gerekiyor. Sizce bir sıkıntı olabilir mi anakartta?

Çözüm
AIDA 64'te de 105 derece olarak görünüyor. Isı sensörlerinin arızalı olduğu kesinleşti artık.
Bu markayı ilk defa duyuyorum aslına bakarsanız bendeki bilgisayar da P6100 var yani sizden azıcık daha eski dediğiniz gibi 80-90 derecelere bile gelmeden kapanıyor o yüzden bir bilgisayarcıya gösterin veyahut iade garantiniz varsa iade yaparsanız sizin için daha makbule geçecektir.

Bu markayı ilk defa duyuyorum aslına bakarsanız bendeki bilgisayar da P6100 var yani sizden azıcık daha eski dediğiniz gibi 80-90 derecelere bile gelmeden kapanıyor o yüzden bir bilgisayarcıya gösterin veyahut iade garantiniz varsa iade yaparsanız sizin için daha makbule geçecektir.
Bilgisayar 6 senelik 🙂 Yani garanti yok. Ama şöyle garip bir durum var. 30 dereceden 105 dereceye kadar ışık hızıyla çıkıyor. Ama 105 dereceyi asla geçmiyor. Bence ısı sensörleri arızalı.

Bilgisayar 6 senelik 🙂 yani garanti yok. Ama şöyle garip bir durum var. 30 dereceden 105 dereceye kadar ışık hızıyla çıkıyor. Ama 105 dereceyi asla geçmiyor. Bence ısı sensörleri arızalı.

Elinizle hissettiğiniz ısı nasıl? 105 derece gibi mi?

Bilgisayar 6 senelik 🙂 Yani garanti yok. Ama şöyle garip bir durum var. 30 dereceden 105 dereceye kadar ışık hızıyla çıkıyor. Ama 105 dereceyi asla geçmiyor. Bence ısı sensörleri arızalı.

Haklısınız öyledir yüksek ihtimalle çünkü bir bilgisayar 105 dereceye çıkmaz çıksa da tak kapatır kendini gösterin derim birine

MSI afterburner ve OCCT ile sıcaklıkları ölçtüm.
OCCT.JPG
Afterburner.JPG

Programları başlangıçta çalışacak şekilde ayarlayın. Bilgisayar açılırken bakın. Eğer değerler başlangıçta da böyle ise bir sorun var demektir. İşlemci fanı tam oturmamış olabilir. Ya da yüksek voltaj geliyordur.
Yüke bindirdiğimde bu duruma geliyor. Normalde 30-40 derece civarlarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı