Çözüldü Celeron 1037U işlemci 105 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yahya Nuroğlu

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Bence ECS nm70 ı2 anakarta dahil Intel Celeron 1037U var. OCCT ile linpack test yaptığımda 105 dereceyi görüyor. Ama bilgisayar ne kapanıyor ne de reset atıyor. Benim bildiğim 80-90 derece arasına geldiğinde kapanması ya da reset atması gerekiyor. Sizce bir sıkıntı olabilir mi anakartta?

Çözüm
AIDA 64'te de 105 derece olarak görünüyor. Isı sensörlerinin arızalı olduğu kesinleşti artık.
1611821658118.png

Termal macun sürdürün belki ondan kaynaklıdır ve fanıda bozulmuş olabilir bende de oluyordu

Benimki böyle, iyi mi?

Merhaba. Bence ECS nm70 ı2 anakarta dahil Intel Celeron 1037U var. OCCT ile linpack test yaptığımda 105 dereceyi görüyor. Ama bilgisayar ne kapanıyor ne de reset atıyor. Benim bildiğim 80-90 derece arasına geldiğinde kapanması ya da reset atması gerekiyor. Sizce bir sıkıntı olabilir mi anakartta?
Sınır 105°
Screenshot_20210128-123414.jpg

Artık ısı sensörlerinin arızalı olduğuna kanaat getirdim. 105 derece olsa işlemci 6 sene dayanmazdı.
Termal macun sürdürün belki ondan kaynaklıdır ve fanıda bozulmuş olabilir bende de oluyordu
Fanı yeni aldım. 4 cm'lik bir fan ile soğutuluyor. Zaten 17W TDP'si olan bir işlemci için yeterli. Termal macunu da yeni değiştirdim.

Artık ısı sensörlerinin arızalı olduğuna kanaat getirdim. 105 derece olsa işlemci 6 sene dayanmazdı.

Sanmam, işlemciler en ağır koşullarda çalışmak için üretilmiştir ve en ağır koşullarda aralıksız tam 10 yıla kadar çalışmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı