Celeron 2.40 Ghz işlemcili sistemi hızlandırma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Göksel

Kilopat
Sistem özellikleri şöyle :
Intel Celeron 2.40 Ghz işlemci
1 GB RAM
nVidia GeForce FX-5500 ekran kartı
Asrock anakart
120 GB Maxtor Harddisk

Bu sistemle internette video bile zor izliyoruz. Dizüstü bile bundan hızlı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende biliyorum ama nedense internette video izleyemiyoruz. Benim külüstür dizüstü rahatlıkla izletiyor.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşın maddi durumu yok yani video izletsin yeter diyor.

İntel celeron işlemci yetersiz kaldığı için dona dona izliyorsun. Daha doğrusu sisteminin tamamı yetersiz.

Amcamın bilgisayarında da böyle sorunlar var. Ne kadar köfte o kadar ekmek.

Sıcaklık çok önemli bir faktör burada. Leptoplara zamanla aşırı derecede toz girer çünkü temiz hava almazlar. Hep tozlu hava nufuz ederler.

Bu yüzden leptoplarda tozlanma olayı çok görülür.

Zamanla toz kalıp haline gelir ve pervanenin dönmesini engeller. Bu nedenle sıcaklık zirve seviyelere kadar gelir ve bu zaten kötü olan bir bilgisayarı berbat bir hale gelir.

Amcamın bilgisayarındada bu şikayet vardı. Çok yavaşladı diyordu. Bir açtım leptobu nah bu elim kadar kalıplaşmış toz çıktı resmen. Sıcaklıklara da bakmanda fayda var.

Termal macunu yeni değiştirdik, Advandec System Care ile bakımını yaptık, virüs taraması yapıldı virüs yok ama nedense video donuyor izleyemiyoruz.:confused:

Termal macunu yeni değiştirdik, Advandec System Care ile bakımını yaptık, virüs taraması yapıldı virüs yok ama nedense video donuyor izleyemiyoruz.:confused:

İnternet hızı nasıl ? Birde flash playerı kaldırıp, tekrar yüklemeyi deneyin ?

Birşey farketmeyecek. Bu sistemin neredeyse aynısını kullandım.

İnanın internete girmek için yarım saat beklediğim zamanlar bile oldu. Format atılmış yepyeni hali ile bile işlerini halletderken piskolojik olarak eziyet çekiyorsun resmen.

Tek çare yeni bir sistem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı