Celeron N3050 laptopta oyunlar donuyor

LaysergSyrus

Femtopat
4-5 yıl önce babamın nedenini bilmediğim şekilde Evkur'dan almış olduğu laptop oynamak istediğim oyunun önerilen sistemini karşılasa dahi düzgün bir oynanış sunmuyor. (FPS dışında direkt olarak donup durması var.)
İşlemci: Intel Celeron N3050.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 620.
RAM: 2 GB.
Zamanında üstüne kahve döküldüğü için anakart değişimi yapıldı ve şu anda bataryası olmadan çalışıyor. (Batarya var ama bozuk, şarj olmuyor yani.)
Bu bilgisayarın oyunlarda performansı arttırmak için yapabileceğim herhangi bir şey var mı merak ediyorum, varsa ve yardım ederseniz teşekkür ederim.

4-5 yıl önce babamın nedenini bilmediğim şekilde Evkur'dan almış olduğu laptop oynamak istediğim oyunun önerilen sistemini karşılasa dahi düzgün bir oynanış sunmuyor. (FPS dışında direkt olarak donup durması var.)
İşlemci: Intel Celeron N3050.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 620.
RAM: 2 GB.
Zamanında üstüne kahve döküldüğü için anakart değişimi yapıldı ve şu anda bataryası olmadan çalışıyor. (Batarya var ama bozuk, şarj olmuyor yani.)
Bu bilgisayarın oyunlarda performansı arttırmak için yapabileceğim herhangi bir şey var mı merak ediyorum, varsa ve yardım ederseniz teşekkür ederim.

Burda Hellian anlatmış Valorant oyunu için ama onun dışındaki ayarlar gerçekten işe yarıyor
Burda Unlost anlatmış CS:GO'yu baz almış ama buradaki bilgilerde çok işine yarar
Ben bu 2 videodaki ayarları uyguladım Valorant da düşük ayarlarda FPS'im 50 iken şu anda orta grafiklerde 60 FPS alıyorum. Eğer internet hızın iyiyse (15 Mbps'in üstü ise) 15 Mart tarihinde NVIDIA GeForce Now serverleri açılayacak laptopuna RAM takviyesi yaparak en iyi oyunları buradan oynayabilirsin
Geforce Now sistem gereksimleri

Burda Hellian anlatmış Valorant oyunu için ama onun dışındaki ayarlar gerçekten işe yarıyor
Burda Unlost anlatmış CS:GO'yu baz almış ama buradaki bilgilerde çok işine yarar
Ben bu 2 videodaki ayarları uyguladım Valorant da düşük ayarlarda FPS'im 50 iken şu anda orta grafiklerde 60 FPS alıyorum. Eğer internet hızın iyiyse (15 Mbps'in üstü ise) 15 Mart tarihinde NVIDIA GeForce Now serverleri açılayacak laptopuna RAM takviyesi yaparak en iyi oyunları buradan oynayabilirsin
Geforce Now sistem gereksimleri
Attıklarına bakıcam teşekkür ederim.
Geforce Now indirdimde TR de üyelik alınmıyor şu anda 15 martta açılıcakmış sanırım onu bekliyorum.

Attıklarına bakacağım teşekkür ederim.
GeForce Now indirdimde TR de üyelik alınmıyor şu anda 15 Mart'ta açılıcakmış sanırım onu bekliyorum.

Evet kardeşim bende öyle dedim zaten benim sisteminde çok iyi değil maalesef
Intel Core i5 3240
Intel HD Graphics 4000
4 GB RAM
Windows 10 1909 (performance Edition normali çok yavaş)

CABAL ve Elsword gibi bir kaç mmorpg var oynamaya çalıştığım onlar için sormuştum, sevdiğim bir kaç indie oyunu oynayabiliyorum zaten ama 8-9 kez bitirince insan bıkıyor.
Hocam CABAL'ın rahat çalışması lazım ama diğerini bilemem.
Bir anrivirüs ile taratın sistemi, Kaspersky önerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı