Cem Bölükbaşı F2 performansı

Teeknolog

Picopat
Daha fazla  
Formula izlemeye yeni başladım. Cem Bölükbaşı'nın da yarışlarını izledim.
Yeni başladığım için daha tam bilmiyorum. F1 kurallarını öğrenmeye başladım. Sarı bayrak vs.
Bir sorum Cem Bölükbaşı F1'e yükselebilir mi? Bir de F1 izlerken nelere dikkat edilmeli? Daha doğrusu nasıl F1 izlenmeli? Boş boş ekrana bakmak istemiyorum. Yarışı anlamak istiyorum.

Bir süre izlersen anlarsın. Görüp de anlamadığın kuralları internette araştırarak öğrenebilirsin. Cem Bölükbaşı'nın şu an düşük bir performans sergilemesinin sebebi de bir anda F2'ye girmesi. Bu sezon üst düzey bir performans beklemek aptallık olur. Seneye asıl yeteneğini görebiliriz.

Bir de F1 izlerken nelere dikkat edilmeli? Daha doğrusu nasıl F1 izlenmeli? Boş boş ekrana bakmak istemiyorum. Yarışı anlamak istiyorum.
Bugünkü İngiltere GP'sini izle derim eğer izlemediysen. Hele ki son anlarını. Zevk alma işi biraz kişiye bağlıdır. Herkes Monaco GP'sinde fazla atak olmuyor diye yakınır iken ben zevk alıyorum. Kişiden kişiye göre değişiyor. Ama illa ki bir durum istiyorsan, DRS aralığındaki araçlara dikkat et. DRS, belirlenen bölgelerdeki düzlüklerde, arkadaki aracın öndeki aracı rahat kovalayabilmesi veya geçebilmesi için kullanılan hareketli arka kanat sistemi. Öndeki aracı kovalayan arkadaki araç, 1 sn veya altında ise eğer aralarındaki fark, arka kanat sistemi aktif hale geliyor.

Cem'in performansı yetersiz, F1 de falan şans bulamaz bu haldeyken. Adam alt seri tecrübesi olmadan buralara geldi. Bir E-Spor yarışçısının F2 de yarışması bile başlı başına büyük bir olay ve saygı duyulması gereken bir durum.

Cem'in F1'de olabilmesi için Türk bir şirketin bir takıma sponsor olması lazım, geçen sene Mazepin'in Ural Kali'si gibi. Ki bu da imkansız gibi bir şey, öyle bir sponsor çıkmaz.
Arkasında çok fazla sponsor var. Icrypex, ALL, Samsung ve Borusan gibi. Eğer hepsi birleşirse belki çıkarabilir bu bütçeyi. Ama önce F1 takımlarının dikkatini çekmesi gerek. Sadece parayla olmuyor.

Arkasında çok fazla sponsor var. Icrypex, ALL, Samsung ve Borusan gibi. Eğer hepsi birleşirse belki çıkarabilir bu bütçeyi. Ama önce F1 takımlarının dikkatini çekmesi gerek. Sadece parayla olmuyor.
Çok fazla sponsor var tabi ama takımın direkt ana sponsoru olabilecek bir sponsor lazım demiştim. O da çok büyük bütçe gerektiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı